Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krauze wróci do kraju dopiero po wyborach

0
Podziel się:

Poszukiwany przez prokuraturę prezes Prokomu Ryszard Krauze nie wróci do kraju przed wyborami. Do tego czasu biznesmen nie chce też wypowiadać się w mediach.

Krauze wróci do kraju dopiero po wyborach
(PAP/Radek Pietruszka)

Poszukiwany przez prokuraturę prezes Prokomu Ryszard Krauze nie wróci do kraju przed wyborami - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Do tego czasu biznesmen nie chce też wypowiadać się w mediach.

Krzysztof Król, pracownik biura prasowego spółki, mówi, że Krauze wykonuje za granicą swoje obowiązki służbowe. Król przypomina, że Prokom to firma międzynarodowa. Nie chce jednak zdradzić, gdzie zatrzymał się Krauze.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", przedsiębiorca ostatnio przebywał w Stambule.
Krauze miał być na urlopie do 11 września. Przerwał go jednak 3 września, żeby zająć się spadkami notowań jego spółek wywołanymi informacją, iż prokuratura zamierza postawić mu zarzuty w związku z przeciekiem o akcji CBA w resorcie rolnictwa. Od tego czasu nie wiadomo, gdzie przebywa.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" prokurator krajowy Dariusz Barski ujawnił, że prokuratura na razie nie ma zamiaru występować o europejski nakaz aresztowania. Aby to zrobić, śledczy musieliby stwierdzić, że Krauze nie chce poddać się przesłuchaniu, a ten wcześniej dwukrotnie karnie stawiał się na żądanie prokuratury.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)