Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kredyt Bank podał wstępne wyniki

0
Podziel się:

Skonsolidowany zysk netto Kredyt Banku wyniósł - według wstępnych, nieaudytowanych danych - nie mniej niż 60 mln zł w IV kwartale 2008 roku.

Kredyt Bank podał wstępne wyniki
(PAP/EPA)

Skonsolidowany zysk netto Kredyt Banku wyniósł - według wstępnych, nieaudytowanych danych - nie mniej niż 60 mln zł w IV kwartale 2008 roku.

Rok wcześniej bank odnotował 109,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Kredyt Bank poinformował, że przedstawia wstępne dane za IV kw. 2008 r., "_ biorąc pod uwagę niepewność na rynkach finansowych oraz dużą zmienność cen akcji banku na GPW w Warszawie w ostatnich dniach _".

Wynik z tytułu odsetek na poziomie grupy wyniósł w tym czasie 292,3 mln zł, wynik z tytułu opłat i prowizji 73,5 mln zł, koszty działania i koszty ogólnego zarządu -299,8 mln zł, podano w komunikacie. "Wzrost kosztów działania w IV kwartale 2008 r. został spowodowany zdarzeniami o charakterze sezonowym" - wyjaśnia bank.

Odpisy netto z tytułu utraty wartości aktywów finansowych i innych aktywów oraz rezerw wyniosły -38,1 mln zł, podano także.

- _ Istotny wzrost odpisów z tytułu utraty wartości aktywów finansowych w IV kwartale 2008 roku został częściowo skompensowany rozwiązaniem rezerw na sprawy sporne w wyniku korzystnych dla Grupy wyroków sądowych lub rokowań co do zakończenia toczących się postępowań _ - podano w komunikacie.

- _ Jednocześnie zarząd banku informuje, że na podstawie wstępnych, nie zbadanych przez biegłego rewidenta danych, skonsolidowany zysk netto Grupy Kredyt Banku S.A. za IV kwartał 2008 roku wyniesie nie mniej niż 60 mln zł _ - czytamy dalej.

Kredyt Bank opublikuje skonsolidowany rozszerzony raport za IV kw. 2008 r. 12 lutego 2009 r.

Skonsolidowany zysk netto banku wyniósł w III kw. 115,5 mln zł, co oznacza wzrost o 16,2% r/r, a po trzech kwartałach sięgnął 260,3 mln zł i był niższy o 7,4% niż rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)