Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Kruk może pozyskać nawet pół miliarda złotych. KNF zatwierdziła prospekt

5
Podziel się:

Kruk będzie mógł wykorzystać pieniądze m.in. na nowe przejęcia. Właśnie sfinalizował transakcję we Włoszech.

Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa.
Na czele Kruka stoi od lat Piotr Krupa. (KRUK SA)

Największa firma windykacyjna w Polsce ma zgodę na emisję obligacji. Od inwestorów może w ten sposób otrzymać nawet 500 mln zł. Kruk będzie mógł wykorzystać pieniądze m.in. na nowe przejęcia. Właśnie sfinalizował transakcję we Włoszech.

Zatwierdzono prospekt emisyjny V Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej do 500 mln zł - wynika z komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego.

Dokument został przygotowany w związku z ofertą publiczną obligacji oraz zamiarem ubiegania się przez Kruka o dopuszczenie ich do obrotu na giełdzie. Firmę wspierają w tym domy maklerskie BDM, PKO BP i mBanku.

Decyzja KNF jest odpowiedzią na uchwałę podjętą przez zarząd Kruka w grudniu ubiegłego roku, gdy ustalono emisję obligacji na 500 mln zł. Pieniądze pozyskane od inwestorów będą mogły być wykorzystane na bieżącą działalność, w tym na pozyskiwanie wierzytelności oraz kolejne przejęcia.

Polska firma jest bardzo aktywna pod względem przejęć konkurencyjnych spółek i nie ogranicza się do naszego kraju. Właśnie podpisała umowę przejęcia 51 proc. udziałów w spółce Agecredit srl z siedzibą w Cesenie, działającej na rynku inkaso we Włoszech. W ubiegłym roku jej przychody były na poziomie 3,1 mln euro.

Zobacz także: Jak zarobić na cudzych długach?

Agecredit działa na rynku inkaso we Włoszech od 1994 roku. Zatrudnia 68 osób i posiada obecnie ponad 80 partnerów biznesowych z najważniejszych sektorów - bankowego, pożyczkowego, telekomunikacyjnego, e-commerce i innych.

- Zaznaczamy kolejny filar naszej strategii rozwoju na rynku włoskim, wielokrotnie większym niż polski, zaoferujemy kompleksową obsługę wierzytelności na zlecenie. Agecredit to organizacja starsza niż Kruk, prowadzona przez tego samego przedsiębiorcę od ponad 20 lat w sposób, który rozumiemy i doceniamy - komentuje prezes Piotr Krupa.

- Spółka ma efektywne operacje i solidną bazę partnerów biznesowych. Kruk wniesie do niej międzynarodowe doświadczenie i relacje biznesowe z największymi włoskimi bankami, pozyskane w procesach zakupu portfeli na tym rynku. Potencjał całego rynku obsługi na zlecenie jest ogromny i szacujemy go na 700-800 mln euro rocznie. Chcemy być tam istotnym graczem - zapowiada Krupa.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Kojarzona jest powszechnie m.in. z windykacją. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Pękły wszelki...
4 lata temu
Obserwuj Bioton !!!. Byki zajmują pozycje.
Oko
4 lata temu
Nie warto Kruk zaraz pojdzie z torbami tak jak wiekszosc zlodziejskich firm windykacyjnych Koniec eldorado tfuuuuu
wszystkotokic...
4 lata temu
To to jest ten właśnie rozwój gospodarki, inwestycje, nowe technologie i miejsca pracy?,krojenie ludzi i żerowanie na czyimś nieszczęściu?,tak dalej pisie długo nie pojedziesz tym bardziej że pan Kaczyński jest juz w wieku podeszłym i niebawem straci kontrolę nad waszą żarłocznością i żądzą wygodnego życia na cudzy koszt, szerokiej drogi...
und alles kla...
4 lata temu
Co Kruk sądzi o niemieckich zaległościach :))
jaca
4 lata temu
to ktos placi takiemu krukowi jak wysyla te listy ?? ja do kosza wywalam i traca tylko na papierze i znaczkach, z drugiej strony fajnie, ze drukarnia i poczta ma prace/..