Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kruk zawiesił prace nad wejściem na rynek węgierski

0
Podziel się

Spółka obrotu wierzytelnościami Kruk podjęła decyzję o zawieszeniu prac nad wejściem na rynek węgierski na czas nieokreślony.

Kruk zawiesił prace nad wejściem na rynek węgierski
(KRUK SA)
bCZpYDAR

Spółka obrotu wierzytelnościami Kruk podjęła decyzję o zawieszeniu prac nad wejściem na rynek węgierski na czas nieokreślony, poinformowała spółka w komunikacie.

Na zdjęciu Piotr Kurpa, prezes Kruk S.A.

_ - W ocenie zarządu emitenta obecna szacunkowa wielkość węgierskiego rynku zakupów wierzytelności nie daje gwarancji na satysfakcjonujący rozwój biznesu grupy Kruk na Węgrzech _- podano w komunikacie.

bCZpYDAT

W marcu Kruk uzyskał zgodę węgierskiego nadzoru finansowego na przejęcie spółki SH Money, która posiada licencje na nabywanie wierzytelności na Węgrzech i dotychczas nie prowadziła działalności operacyjnej.

W listopadzie ub. roku prezes Kruk informował, że rozpocznie działalność na Węgrzech w I poł. 2012 roku. Wartość tego rynku Kruk szacował wówczas na 50-75 mln zł rocznie, oczekując znaczącego wzrostu w kolejnych latach.

Kruk miał 13,98 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 14,07 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 79,93 mln zł wobec 53,16 mln zł rok wcześniej.

bCZpYDAZ
bCZpYDBu
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)