Notowania

tpe
12.07.2010 13:06

Kurs Tauronu po raz pierwszy powyżej ceny emisyjnej

Koncern kierowany przez Dariusza Luberę da zarobić inwestorom?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Aktualizacja, godz. 13.50

Wzrostowy początek tygodnia na giełdzie okazał się również łaskawy dla posiadaczy akcji koncernu energetycznego. Zyskują prawie jeden procent wobec ceny emisyjnej.

*(na zdjęciu Dariusz Lubera, prezes Tauronu) *

Kurs Tauronu po raz pierwszy wyszedł dzisiaj _ na plus _ po nieudanym debiucie z 30 czerwca. Od tamtej pory cena akcji spółki energetycznej utrzymywała się poniżej ceny emisyjnej, ustalonej na poziomie 5,13 złotych. Przez większość czasu kurs wahał się w okolicach 5,05-5,07 złotego, tylko raz na chwilę sięgając poziomu 5,13 złotego.

Dzisiaj akcje Tauronu są notowane nawet po 5,18 złotego, czyli prawie jeden procent powyżej ceny emisyjnej. To jak na razie i tak bardzo mało dla inwestorów indywidualnych, którzy mogli zainwestować w akcje niecałe 4.800 złotych. Ci, którzy jeszcze trzymają akcje mogą odetchnąć z ulgą, bo już nie odnotowują strat. Jeżeli więc nie chcą dalej trzymać akcji, to mogą je spokojnie sprzedać, by wyjść na zero.

Warto jednak zastanowić się nad trzymaniem akcji Tauronu. W najbliższą środę spółka wejdzie do indeksu MSCI Poland. To powinno zwiększyć zainteresowanie papierami spółki wśród inwestorów zagranicznych, zwłaszcza jutro, tuż przed debiutem w tym indeksie.

- _ Dla drobnych graczy, którzy kupowali akcje Tauronu z zamiarem szybkiego ich odsprzedania, będzie to dobra okazja to pozbycia się ich _ - ocenia Paweł Cymcyk, analityk AZ Finanse. - _ Potem kolejnym impulsem wzrostowym może okazać się dopiero wejście akcji Tauronu do indeksu WIG20 pod koniec września _ - uważa.

Tagi: tpe, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz