Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lotos zakłada poprawę wyników

0
Podziel się

Koncern liczy na poprawę wyników poczynając od II kwartału.

Lotos zakłada poprawę wyników
(PAP /Jacek Bednarczyk)
bEgTFiHV

*Grupa Lotos zakłada poprawę wyników z kwartału na kwartał w 2009 r.oku, poczynając od II kwartału, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Pawła Olechnowicza. *

_ Zakładam, że wyniki będą polepszać się z kwartału na kwartał w tym roku _ - powiedział Olechnowicz dziennikarzom w kuluarach Kongresu _ Nowego Przemysłu _. Dodał, że już wynik II kw. będzie wyglądał na pewno lepiej niż I kw.

W I kw. 2009 r. Grupa Lotos miała 658,98 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 267,92 mln zł zysku rok wcześniej. Był to wynik gorszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 436 mln zł straty. Skonsolidowane przychody wyniosły 2716,64 mln zł wobec 3561,47 mln zł rok wcześniej.

bEgTFiHX

Prezes poinformował też we wtorek, że na rynku finansowym widać coraz lepszą sytuację. _ Nie ma zagrożenia, że złamiemy covenanty i będziemy musieli prowadzić negocjacje z bankami _ - zapewnił Olechnowicz.

Lotos wdraża obecnie programu pro-rozwojowego 10+, który ma na celu zwiększenie mocy przerobowej rafinerii w Gdańsku do 10,5 mln ton w 2012 roku. Program ten, z budżetem w wysokości 5,2 mld zł (1,43 mld euro), jest finansowany w 70% z kredytów. Na koniec kwietnia program 10+ został zrealizowany w 76%.

bEgTFiIy
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)