Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łotysze kupią właściciela Mieszka

0
Podziel się:

Łotewska spółka Alta Capital Partners (ACP) kupi Central European Confectionary Holding (CECH), właściciela 66,18 proc. akcji Mieszka.

ACP nie planuje wycofać Mieszka z GPW, chce jednak zmniejszyć zaangażowanie w spółce do nieznacznie poniżej 66 proc. - poinformował Mieszko w komunikacie.

ACP musi uzyskać zgodę na tę transakcję od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po nabyciu udziałów, ACP stanie się pośrednio właścicielem 66,18 proc. akcji i głosów na WZA.

"(...) ACP zamierza zachować status ZPC Mieszko jako spółki publicznej, której akcje są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz planuje dalszy dynamiczny rozwój spółki, zarówno przez jej organiczny wzrost, jak i nabycia innych spółek z branży" - napisano we wtorkowym komunikacie.

Zmniejszenie udziału do poniżej 66 proc. nastąpić ma w okresie 3 miesięcy od zakupu Central European Confectionary Holding.

"ACP nie planuje obecnie zwiększenia liczby akcji i praw głosu w spółce w ciągu następnych 12 miesięcy przez nabycie akcji Spółki, jednakże z zastrzeżeniem możliwych zmian w programie inwestycyjnym ACP" - napisano w komunikacie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)