Notowania

handel detaliczny
14.03.2018 11:16

LPP na razie nie planuje działań związanych z ograniczeniem handlu w niedziele

LPP na razie nie planuje wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu sklepów i nie tworzy strategii związanej z ograniczeniem handlu w niedziele, poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz. Spółka będzie obserwować zachowania klientów i negocjować czynsze - tam, gdzie to możliwe.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Mamy jedną próbkę [niedziela 11 marca], wiec nie powinniśmy wnioskować. Pierwsze spostrzeżenie to duże wzrosty sprzedaży w piątek i sobotę oraz w poniedziałek i wtorek" - powiedział Lutkiewicz podczas konferencji prasowej.

Według niego, łączna sprzedaż za ostatni okres od piątku do poniedziałku nie różniła się od analogicznych, wcześniejszych okresów. Zastrzegł jednak, że wyciąganie daleko idących wniosków na podstawie jednego weekendu nie jest zasadne.

"Na razie mamy za mało informacji, by robić strategię. Na razie nie zwiększamy też czasu pracy salonów" - dodał wiceprezes.

Wskazał również, że w przyszłości w grę wchodzi zmiana zwyczajów zakupowych klientów i zakupy w innych dniach - tak, jak było na Węgrzech.

Pytany o możliwe renegocjacje czynszów w centrach handlowych, zapowiedział, że LPP będzie prowadziło rozmowy. Wyjaśnił, że spółka ma trzy rodzaje umów najmu: w pierwszej grupie nie przewidywano ograniczeń w handlu i nie ma możliwości renegocjacji, w drugiej były zapisy o ewentualnym wprowadzeniu ograniczeń i renegocjacje są uprawnione, w trzeciej czynsz zależy od obrotu i ograniczenia nie mają wpływu.

"Będziemy rozmawiać. Na razie czekamy, jak ten handel będzie wyglądał" - powiedział Lutkiewicz.

Pytany o możliwy łączny wpływ renegocjacji czynszów na koszty spółki wiceprezes wskazał, że generalnie "koszty spadną, gdyż każdy nowy czynsz podpisywany jest na korzystniejszych warunkach".

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2018

obiektywnyTen cały zakaz jest bez sensu. Jak ktoś nie chce pracować w niedzielę to niech szuka odpowiedniej pracy. Z resztą nie wierzę, żeby taki sprzedawca … Czytaj całość

15-03-2018

szkoda słówSkoro firma nagle nie może korzystać z lokalu to powinna mieć mniejsze koszty wynajmu. Wiadomo wprowadzenie zakazu handlu nie jest z niczyjej winy, … Czytaj całość

14-03-2018

stelmachNie ma co popadać w panikę. Zakaz handlu to nie koniec świata i zarząd o tym wie. Na pewno mądrze robią, że przyglądają się nowej sytuacji, a nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)