Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

LSI Software zdecyduje o emisji

0
Podziel się

LSI Software obecnie nie prowadzi rozmów z Novitusem w sprawie potencjalnej zmiany ceny emisyjnej akcji serii K, którą ma objąć nowosądecka spółka.

LSI Software zdecyduje o emisji
(PAP / EPA)
bEhZiUbp

*LSI Software obecnie nie prowadzi rozmów z Novitusem w sprawie potencjalnej zmiany ceny emisyjnej akcji serii K, którą ma objąć nowosądecka spółka. *

Decyzja w sprawie emisji akcji skierowanej do Novitusa powinna zapaść na wznowionych obradach WZA, czyli 23 czerwca - poinformował PAP prezes LSI Software Grzegorz Siewiera.

"Obecnie nie prowadzimy rozmów z Novitusem na temat zmiany ceny emisyjnej. Spodziewam się, że na wznowionym walnym powinna zapaść decyzja o emisji" - powiedział PAP Siewiera, który jest głównym akcjonariuszem LSI Software.

bEhZiUbr

Uchwała o emisji akcji serii K miała zapaść na WZA 4 czerwca, ale na wniosek akcjonariuszy mniejszościowych walne zostało przerwane.

"Walne zostało przerwane na wniosek akcjonariuszy, którzy chcieli mieć więcej czasu aby zapoznać się ze stanowiskiem Novitusa oraz spółki. Ponieważ wszyscy chcieli przerwy byłoby to nie fair, gdybym nie umożliwił tego akcjonariuszom" - powiedział Siewiera.

Na czwartkowym WZA Siewiera dysponował 91 proc. głosów.

Robert Tomaszewski, członek zarządu Novitusa, podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że nie jest planowana zmiana ceny emisyjnej za akcje LSI Software.

bEhZiUbx

Na mocy podpisanej w kwietniu umowy LSI Software ma wyemitować 1.450 tys. akcji serii K po cenie emisyjnej 3 zł za akcję, a Novitus ma je objąć w prywatnej subskrypcji.

Po objęciu akcji nowej emisji LSI Software, Novitus odkupi 100 tys. akcji po cenie 10 zł za sztukę od Grzegorza Siewiery. W wyniku realizacji tych dwóch transakcji Novitus będzie posiadał 32,9 proc. kapitału zakładowego LSI Software.

bEhZiUbS
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)