Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
macrosoft
15.04.2005 14:12

MacroSoft chce przeznaczyć na dywidendę 85 proc. zysku

MacroSoft planuje w tym roku i w latach kolejnych wypłatę dywidendy w wielkości 85 proc. zysku netto. Spółka chce zwiększać udział w rynku producentów oprogramowania dla średnich firm. Zapowiada akwizycje mniejszych podmiotów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Będziemy rekomendować wypłatę dywidendy w wysokości 85 proc. zeszłorocznego zysku, podobnie jak w roku 2003. Planujemy kontynuować tą politykę w latach następnych" - powiedział w piątek na konferencji prasowej prezes Sławomir Kosz.

Jednostkowy zysk netto wyniósł w 2004 roku 2,5 mln zł.

Udział MacroSoftu w rynku producentów oprogramowania dla średnich firm wynosi 6 proc.

"Aż 60 proc. rynku to bardzo mali producenci oprogramowania. Będziemy chcieli zwiększać nasze udziały w rynku poprzez pozyskanie takich małych producentów, firm często jedno- lub kilkuosobowych" - zapowiedział prezes.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że według European Information Technology Observatory wydatki na IT w Polsce w tym roku wzrosną o 13 proc.

Spółka przygotowuje się do emisji 170.000 akcji serii H. Zapisy potrwają od 25 do 29 kwietnia. Budowa księgi popytu odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia. Papiery firmy oferowane będą w transzy instytucjonalnej (100.000 akcji) i indywidualnej (70.000 akcji).

"Emisję kierujemy do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Jest to emisja nieduża. Sądzimy, że akcjami spółki zainteresują się raczej mniejsze fundusze lub te, których strategia jest nastawiona na rozproszony portfel inwestycyjny" - powiedziała Patrycja Ptaszek-Strączyńska, członek zarządu spółki.

Beskidzki Dom Maklerski (oferujący akcje MacroSoftu w publicznej ofercie) szacuje, że w tym roku grupa MacroSoftu będzie miała 4,4 mln zł zysku netto, 5,4 mln zł zysku operacyjnego i 37 mln zł przychodów.

"Nie są to liczby nierealne" - powiedział prezes MacroSoftu, komentując prognozy domu maklerskiego.

W 2004 roku MacroSoft miała 3,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 4,7 mln zł zysku operacyjnego i 33,2 mln zł przychodów.

Firma chce pozyskać z emisji ok. 5 mln zł. Pieniądze przeznaczy na rozwój oprogramowania i technologii - chce m.in. rozwijać autorski system baz danych oraz system elektronicznej wymiany dokumentów.

Planuje też wzmocnienie swojej obecności w Polsce południowej. Chce stworzyć silny ośrodek na południu Polski na bazie oddziałów w Krakowie i Katowicach oraz spółki stowarzyszonej Efbud.

Spółka informowała wcześniej, że prowadzi "luźne" rozmowy w sprawie pozyskania inwestora. Sławomir Kosz poinformował w piątek, że temat ten jest cały czas aktualny, jednak na razie nie ma rozstrzygnięć w tej kwestii. Dodał, że w rachubę wchodzi inwestor branżowy lub finansowy.

Grupę MacroSoft tworzy Macrosoft SA i dwanaście spółek zależnych oraz dwie stowarzyszone.

Tagi: macrosoft, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz