Notowania

magellan
03.09.2013 13:07

Magellan prognozuje utrzymanie tempa wzrostu

Magellan spodziewa się utrzymania w drugim półroczu dynamiki wzrostu wartości umów zawieranych ze szpitalami i ich dostawcami, liczy też na wzrost kontraktacji przy inwestycjach służby zdrowia i samorządów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Magellan SA)

Magellan spodziewa się utrzymania w drugim półroczu dynamiki wzrostu wartości umów zawieranych ze szpitalami i ich dostawcami, liczy też na wzrost kontraktacji przy inwestycjach służby zdrowia i samorządów. Spółka chce utrzymać w II półrocze ponad 20-proc. wzrost portfela. W całym roku Magellan celuje w wynik na poziomie konsensusu rynkowego.

_ - Nasza sprzedaż realizowana w ramach działalności podstawowej rośnie stale o 10-15 proc. i spodziewamy się utrzymania takiego tempa w drugiej połowie roku. Zakładamy natomiast wzrost kontraktacji związanych z inwestycjami samorządów oraz dalszy dynamiczny przyrost sprzedaży w MedFinance oraz spółkach zagranicznych _ - powiedział podczas wtorkowej konferencji prezes Krzysztof Kawalec.

_ - W drugim półroczu chcielibyśmy utrzymać tempo 20-proc. wzrostu portfela w ujęciu rok do roku. W trzecim kwartale spodziewamy się przekroczenia bariery 1 mld zł jego wartości _ - dodał.

W całym pierwszym półroczu Magellan podpisał ze swoimi klientami umowy o łącznej wartości 914 mln zł, co oznacza wzrost o 22 proc. w ujęciu rok do roku.

_ - Nadal widzimy silny popyt na nasze produkty, jedynym pytaniem pozostaje jak będzie zachowywała się konkurencja. W tej chwili widzimy, że rynek na którym operujemy staje się coraz bardziej konkurencyjny _ - powiedział prezes.

Portfel aktywów finansowych grupy na koniec pierwszej połowy tego roku wzrósł o 24 proc. rdr i 6 proc. w stosunku do końca 2012 roku, osiągając wartość 985 mln zł.

Prezes Kawalec potwierdził, że grupa celuje w całoroczny wynik na poziomie konsensusu rynkowego._ - Nie zaskoczyliśmy rynku wynikami w pierwszej połowie roku i zapewne nie zaskoczymy też w drugiej _ - powiedział prezes.

Konsensus prognoz analityków zakłada wypracowanie przez spółkę w tym roku 43,3 mln zł zysku netto i 140 mln zł przychodów. W pierwszym półroczu Magellan wypracował 20 mln zł zysku netto i 62,8 mln zł przychodów.

Tagi: magellan, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz