Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maklerzy oszukiwali, żeby wygrać konkurs?

0
Podziel się:

Policja bada mistrzostwa Polski w inwestowaniu na giełdzie - Parkiet Challenge.

Maklerzy oszukiwali, żeby wygrać konkurs?
(H-Gall/iStockphoto)

Policjanci i prokuratorzy prowadzą dwa śledztwa dotyczące mistrzostw Polski w inwestowaniu na giełdzie - Parkiet Challenge. Według mediów pod lupą śledczych są edycje z lat 2009 i 2010.

Prokuratura sprawdza, czy uczestnicy konkursu w niedozwolony sposób manipulowali kursami akcji. Według oficjalnych informacji - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _ - doniesienie dotyczące tego konkursu złożyła Komisja Nadzoru Finansowego. Wszystko dlatego, że jego uczestnicy inwestują realne pieniądze na rzeczywistym parkiecie. Zwycięstwo przypada temu inwestorowi, którego decyzje przyniosą najwyższy zysk.

W wypadku ubiegłorocznej edycji analitycy z KNF zwrócili uwagę na uczestnika, który objął prowadzenie w konkursie. Podejrzewają, że przy inwestowaniu wykorzystywał poufne informacje.

Rozmówca _ Dziennika Gazety Prawnej _ mówi, że kilku uczestników konkursu dzieliło się poufnymi informacjami, które zyskiwali dzięki pracy w domach maklerskich. Przekazywali je osobie, która wyszła na pierwsze miejsce. Podejrzani mieli być tak pewni swego, że snuli plany jak podzielą się gotówką ze sprzedaży wysokiej klasy aut, które stanowiły nagrody w konkursie. Analitycy KNF podejrzewają też o oszustwa jednego z uczestników tegorocznego konkursu.

giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)