Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Nowa funkcja Marka Belki. Wszedł do rady nadzorczej Citi Banku Handlowego

40
Podziel się:

Ważna zmiana w jednym z największych banków w Polsce.

Nowa funkcja Marka Belki. Wszedł do rady nadzorczej Citi Banku Handlowego
(Stefan Maszewski/REPORTER)
bFenbtLV

Prof. Marek Belka wszedł do rady nadzorczej Citi Banku Handlowego. To nie jedyna zmiana, o której zdecydowało walne zgromadzenie.

Notowany na warszawskiej giełdzie Citi Bank Handlowy doczekał się kolejnej znanej osoby wśród członków rady nadzorczej. Dołączył do niej prof. Marek Belka, były premier, a także były szef Narodowego Banku Polskiego. Został powołany na 3-letnią kadencję.

Zgodnie z informacjami podanymi przez bank walne zgromadzenie zdecydowało również, że do rady nadzorczej zostali powołani: Marc Luet (były szef Citi na Europę Środkowo-Wschodnią) oraz Stephen R. Volk na kolejną kadencję (do Citi dołączył w 2004 r., zajmując szereg ważnych funkcji w korporacji).

bFenbtLX

W składzie rady nadzorczej Citi Banku Handlowego są obecnie m.in. były minister finansów i współzałożyciel Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski jako jej przewodniczący oraz Igor Chalupec (były prezes PKN Orlen).

Prof. Marek Belka w swojej karierze zajmował do tej pory wiele ważnych stanowisk. Dwukrotnie był wicepremierem, a od maja 2004 r. do października 2005 r. - premierem. W 2010 r. został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. Pracował też m.in. dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Inwestorom, a także wszystkim oszczędzającym pieniądze Polakom dał się również poznać jako pomysłodawca wprowadzenia podatku od zysków kapitałowych, tzw. podatku Belki. Podatek przynosi obecnie budżetowi około 3 mld zł rocznie.

bFenbtMy
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(40)
dsfg
5 lata temu
bankster, wiadomo co trzeba zrobic z obcymi bankami w polsce
paradygmat?
5 lata temu
exusemoi? ten słaboracjonalny do rady?
kl123
5 lata temu
W Polsce do rad nadzorczych idą ci co "coś mogą załatwić". Często wbrew interesom kraju i narodu. Nie może być normalnie, tylko zawsze "coś trzeba załatwić, pod stołem, przy kielichu w knajpie". Polskę drąży choroba - kolesiostwa, układów. Ja bym ważnym urzędnikom państwowym zakazał takich numerów przez 5 lat od czasu wygaśnięcia "kontraktu państwowego".
bFenbtMz
JD
5 lata temu
Tak to jest, że w Polsce rżądzą tylko układy i znajomosci! Populistyczne hasła są tylko dla plebsu aby się kłócił a politycy z lewa i prawa się zawsze dogadaja jeżeli chodzi o stołki!
Mirabel
5 lata temu
No jest forsa na szampany i osmiorniczki.
...
Następna strona