Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Masters kupi dewelopera

0
Podziel się:

Masters SA zamierza przejąć spółkę deweloperską Wikana, w zamian za swoje akcje. Spółki we wtorek zawarły w tej sprawie porozumienie.

Masters kupi dewelopera
(PAP/EPA)
bESZNCnF

Masters SA zamierza przejąć spółkę deweloperską Wikana, w zamian za swoje akcje. Spółki we wtorek zawarły w tej sprawie porozumienie - poinformował Masters w komunikacie.

- _ Połączenie odbędzie się poprzez przeniesienie majątku spółki Wikana SA (spółki przejmowanej) na spółkę Masters SA (spółkę przejmującą) w zamian za akcje nowej emisji Masters SA, które zostaną wydane akcjonariuszom Wikana SA _ - napisano w komunikacie.

Masters podał, że przewidywany termin dokonania połączenia to koniec roku 2008.

bESZNCnH

- _ Intencją Wikana SA jest przekazanie do MST Deweloper lub Masters SA niektórych projektów, pozyskiwanych obecnie przez Wikana SA _ - dodano w komunikacie.

Wikana jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Lublinie i innych miastach południowo-wschodniej Polski. Obecnie realizuje 6 projektów deweloperskich w Lublinie, Rzeszowie i Zamościu polegających na budowie budynków mieszkalnych wielorodzinnych o łącznej powierzchni użytkowej ponad 50 tys. metrów kw.

W trakcie przygotowania spółka posiada projekty w Lublinie, Rzeszowie i Zamościu i planuje rozpocząć te inwestycje w 2008 i 2009 roku. Ich planowana powierzchnia użytkowa to około 80 tys. metrów kw.

Wikana osiągnęła w 2007 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 10,6 mln zł oraz 1,35 mln zł zysku netto. Na 2008 rok spółka prognozuje około 40 mln zł przychodów oraz 7,9 mln zł zysku netto.

bESZNCnN

Głównymi akcjonariuszami obu spółek są Adam Buchajski i Agnieszka Buchajska.

bESZNCoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)