Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MediaTel raczej zrezygnuje z buybacku

0
Podziel się:

Operator telekomunikacyjny MediaTel prawdopodobnie zrezygnuje z planowanego wykupu akcji w celu umorzenia. Spółka chce w 2005 roku osiągnąć zysk netto wobec 0,5 mln zł straty w ubiegłym roku. Na koniec 2005 roku operator chciałby mieć 30.000 klientów - poinformował prezes spółki.

"Dzięki naszej nowej kampanii reklamowej, planujemy znacznie zwiększyć liczbę klientów i poprawić wyniki. Chcemy w tym roku osiągnąć zysk netto. Sukcesem byłoby gdyby do końca roku udało nam się pozyskać 30.000 klientów" - powiedział prezes MediaTelu Wojciech Gawęda.

Dodał, że na koniec marca MediaTel miał "poniżej 10.000 klientów".

MediaTel (dawniej SM-Media) od listopada 2004 roku oferuje za pomocą własnego prefiksu usługi dla połączeń międzynarodowych, międzystrefowych i do sieci komórkowych, a od marca tego roku również usługi połączeń lokalnych. Usługi spółki są dostępne w kilku strefach numeracyjnych województwa mazowieckiego.

Prezes MediaTelu powiedział, że operator zrezygnuje prawdopodobnie z planów wykupu akcji.

"Skłaniam się ku temu, żeby zrezygnować z buybacku. W spółce są inne potrzeby, na które można wydać pieniądze z większym pożytkiem" - powiedział.

NWZA upoważniło w lutym zarząd spółki do skupu w celu umorzenia 34.000 własnych akcji w terminie do dnia 31 maja 2005 roku, po cenie za akcję nie wyższej niż 59 zł. Termin ten został następnie wydłużony do 30 listopada 2005 roku.

Gawęda poinformował, że MediaTel chce przejąć lub zostać przejęty przez innego operatora telekomunikacyjnego. W tej sprawie MediaTel prowadzi obecnie rozmowy z czterema spółkami.

"Interesują nas operatorzy, którzy posiadają własnych abonentów, co umożliwiłoby w przyszłości oferowanie usług szerokopasmowego internetu" - powiedział Gawęda.

Dodał, że w przypadku gdyby MediaTel przejmował inną spółkę to najprawdopodobniej zrobiłby to za pomocą wymiany akcji.

"Możliwe, że w ciągu miesiąca będą już znane wyniki rozmów z jednym z operatorów w sprawie konsolidacji" - powiedział Gawęda.

MediaTel miał w ubiegłym roku 489.000 zł straty netto, przy 33,1 mln zł przychodów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)