Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Medicalgorithmics ma umowę w Hiszpanii

0
Podziel się:

Wartość kontraktu przekracza 13 mln złotych.

Medicalgorithmics ma umowę w Hiszpanii
(johan63/iStockphoto)
bFeAEjwB

Medicalgorithmics podpisał umowę aliansu strategicznego ze spółkami Labaratorios Isimo SL i Santiago Ardevol na dystrybucję i świadczenie usług medycznych za pomocą systemu PocketECG w Hiszpanii. Wartość umowy w ciągu 5 lat wyniesie co najmniej 13 mln zł.

_ - Przedmiotem umowy jest ustalenie zasad dostarczania przez spółkę urządzeń i oprogramowania składających się na system PocketECG, serwisu PocketECG oraz dystrybucji przez partnera i świadczenia za pomocą PocketECG usług diagnostyki medycznej _ - napisano w komunikacie.

_ Uwzględniając wyłącznie wynagrodzenie pochodne od planowanej liczby aktywowanych systemów PocketECG, spółka szacuje wartość umowy netto (...) za okres 5 lat na kwotę 13,015 mln zł _ - dodano.

bFeAEjwD

Umowa została zawarta na czas nieoznaczony. Na jej podstawie Medicalgorythmics będzie otrzymywał wynagrodzenie w oparciu o liczbę systemów PocketECG aktywowanych przez pacjentów obsługiwanych przez Labaratorios Isimo SL i Santiago Ardevol, wartość usług przetwarzania dodatkowych procedur badań, procedur wymiany urządzeń i podzespołów systemu PocketECG oraz innych dodatkowych usług.

Spółka spodziewa się odnotowania wpływu umowy na wartość przychodów operacyjnych od III kwartału 2014 roku. W ramach umowy Medicalgorythmics uzyskał prawo pierwszeństwa w nabyciu przedsiębiorstw partnerów.

Po trzech kwartałach 2013 r. Medicalgorithmics miał 10,8 mln zł przychodów i 7,9 mln zł zysku netto. Medicalgorithmics 3 lutego 2014 r. przeniósł notowania na główny rynek GPW z NewConnect.

bFeAEjxe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)