Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mennica Skarbowa zwiększyła zysk netto o blisko 150% r/r w I kw. 2016 r.

0
Podziel się:
Mennica Skarbowa zwiększyła zysk netto o blisko 150% r/r w I kw. 2016 r.

Zysk netto Mennicy Skarbowej wzrósł o blisko 150% r/r i wyniósł 341,4 tys. zł w I kw. 2016 r., przy wzroście przychodów o ponad 108% r/r do 41,4 mln zł, podała spółka.

W tym okresie zysk EBITDA wzrósł o 88% do 494 tys. zł.

Na przełomie 2015 i 2016 roku spółka zmieniła właściciela oraz otrzymała nowe władze. Nowym prezesem został Jarosław Żołędowski.

"Zarząd spółki optymalizuje strukturę i procesy wewnątrz organizacji, usprawnia logistykę i zwiększa intensywność działań marketingowych. W najbliższych tygodniach planuje działania zmierzające w kierunku wzmocnienia pozycji Mennicy Skarbowej na rynku poprzez otwarcie kolejnych [zapowiadanych na początku roku] nowych oddziałów" - czytamy w komunikacie.

Dzięki skupieniu się na rozwoju skupu złota od osób indywidualnych Mennica Skarbowa pozyskała źródło tańszych produktów, podkreślono w materiale. Wprowadziła również do swojego portfolio nową kategorię produktów, obejmującą sprzedaż złotej i srebrnej biżuterii ze skupu.

"Systematycznie rozbudowując kanały sprzedaży skokowo zwiększamy przychody spółki, co powoduje, że po raz kolejny odnotowaliśmy znaczący wzrost zysku na wszystkich poziomach. Poprawiliśmy też swoją rentowność. Nasze wyniki pokazują, że jesteśmy wiarygodnym i rozwijającym się podmiotem w branży metali szlachetnych. Co najważniejsze, spółka ma znakomite perspektywy i jesteśmy w stanie utrzymać dzisiejszy wzrostowy trend" - skomentował Żołędowski, cytowany w komunikacie.

Mennica Skarbowa S.A. to jeden z największych sprzedawców złota inwestycyjnego oraz innych metali szlachetnych w Polsce. Od 2012 r. jest notowana na rynku NewConnect.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)