Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Microsoft numerem 1 na świecie po ogromnym spadku Apple

Microsoft stał się najdrożej wycenianą spółką świata z kapitalizacją rynkową o wartości ponad 753 mld dol. To dzięki temu, że Apple zaliczył fatalny spadek - z 1 biliona do niespełna 747 mld dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Elekes Andor/wikimedia (CC BY-SA 4.0))
Microsoft najdroższą spółką świata

Ponad trzy miesiące temu świat obiegła informacja – Apple stał się najdroższą firmą na świecie, której rynkowa kapitalizacja przekroczyła 1 bilion dolarów. Jednak na początku listopada publikacja wyników producenta iPhone'ów wystraszyła inwestorów. Obawy o przyszły spadek dynamiki sprzedaży przeważyły nad bieżącymi rekordowymi wynikami. Wartość spółki spadła.

Zniżka była tak znaczna, że Apple o kapitalizacji na poziomie ponad 1 biliona dolarów może już tylko wspominać z rozrzewnieniem. Z kolei inwestorzy dużo optymistyczniej spojrzeli na akcje Microsoft, który wskoczył na najwyższe pudło pod względem wartości światowych spółek.

Amerykański gigant komputerowy jest wyceniany obecnie na 753,3 mld dol. i stał się najdrożej wycenianą spółką świata. Deklasując Apple'a, którego aktualna wycena to 746,8 mld dol. Trzecie miejsce zajmuje Amazon, wyceniany na 736,6 mld dol.

Zobacz też: Pekao podpisało umową z Microsoftem. Marek Tomczuk deklaruje: Będą kolejne

W kwestii Apple, inwestorów mocno rozczarowały i wzbudziły obawy o przyszłość zapowiedzi możliwego spadku dynamiki sprzedaży oraz zaprzestania raportowania szczegółowych danych na temat sprzedaży poszczególnych swoich produktów.

Luca Maestri, człowiek odpowiedzialny za finanse w Apple zapowiedział, że prognozy częściowo odzwierciedlają słabość gospodarek rozwijających się, takich jak Turcja i Brazylia, które są jednymi z rynków zbytu. Wynika to również z faktu, że Apple wprowadziło swoje najdroższe iPhony we wrześniu tego roku, podczas gdy rok temu zaczęło sprzedawać droższy iPhone X w listopadzie, napędzając wzrost w tym okresie. Nie bez znaczenia mają być zmiany kursów walutowych na niekorzyść firmy.

Eksperci szacują, że to właśnie Microsoft ma obecnie największe szanse, by stać się drugą spółką, której rynkowa wycena przekroczy poziom biliona dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: microsoft, apple, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-11-2018

Apple, to złodziejska firma.Komputery do śmieci po 2 latach. Ciagle zmiany oprogramowania, żeby ciagle u nich kupować. Wstyd. To obciach używać Apple.

25-11-2018

Maxna zamknięciu apple wrocilo na fotel lidera takze informacja nieaktualna

25-11-2018

WhatW ogóle informacja jest błędna dlatego że odnosi sie jedynie do rankingu wallstreet w Azji są firmy wyceniane wyże niz 750 mld usd

Rozwiń komentarze (6)