Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Millenium rekomenduje spółki z branży handlowej

0
Podziel się:

Millennium DM tnie do "neutralnie" rekomendację NG2, podnosi do "akumuluj" NFI EMF i LPP.

Millenium rekomenduje spółki z branży handlowej
(dpicker/CC/Flickr)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 13 grudnia, obniżyli rekomendację dla NG2 do _ neutralnie _ z _ akumuluj _. W przypadku NFI EMF zalecają _ akumuluj _ wobec _ neutralnie _ wcześniej. Z kolei rekomendacja _ akumuluj _ dla LPP pozostała niezmieniona.

Jednocześnie Millennium DM podniósł wyceny wspomnianych spółek: NG2 do 71,3 zł z 62,10 zł wcześniej, NFI EMF do 15,7 zł z 11,6 zł poprzednio, a LPP do 5.004 zł z 3.504 zł wcześniej.

Raport sporządzono przy cenach: NG2 na poziomie 70,8 zł, NFI EMF na poziomie 14 zł oraz LPP w wysokości 4.599 zł.

_ Spowolnienie gospodarcze wciąż pozostaje bez wpływu na ekspansję zagraniczną LPP i NG2, która w przyszłym roku ma nawet przyspieszyć. W 2013 r. LPP chce zwiększyć powierzchnię sieci o 33 proc., czyli w większym stopniu niż w 2012 r. (+27 proc. w skali roku). NG2 zamierza z kolei do 2015 r. powiększyć sieć o prawie 80 proc. w stosunku do obecnej powierzchni _ - napisano w raporcie.

_ Podwyższone prognozy otwarć przełożyły się na wzrost naszych wycen akcji LPP i NG2. Uważamy, że zagraniczny rozwój LPP pozwoli spółce na dalsze dynamiczne poprawianie rezultatów i dlatego utrzymujemy dla jej akcji rekomendację +akumuluj+ _ - dodali.

Analitycy Millennium DM poinformowali, że z uwagi na ostatnie wzrosty kursu, NG2 jest już notowane przy wartościach wskaźników wyceny zbliżonych do LPP, które ich zdaniem charakteryzuje się większym potencjałem do wzrostu zysków. Z tego powodu obniżyli rekomendację dla NG2 do neutralnie.

_ W przypadku NFI EMF uważamy, że w nadchodzących kwartałach będą już widoczne pozytywne efekty trwającej od 2011 r. restrukturyzacji segmentu modowego i dlatego podwyższamy rekomendację dla jego akcji do _akumuluj" - napisali.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)