Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Amikę i "akumuluj" Zelmer

0
Podziel się:

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 24 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Amiki od zalecenia kupuj oraz dla Zelmera od zalecenia akumuluj.

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Amikę i "akumuluj" Zelmer
(zelmer.pl)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 24 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Amiki od zalecenia _ kupuj _ oraz dla Zelmera od zalecenia _ akumuluj _. Cena docelowa akcji Amiki została ustalona na 61,7 zł, a Zelmera na 36,4 zł.

Analitycy przypomnieli, że Amica prognozuje na 2012 rok 1,6 mld zł przychodów oraz 100-120 mln zł EBITDA.

_ - Prognoza mogłaby być zagrożona, gdyby na głównych rynkach sprzedażowych spółki nastąpiło gwałtowne wyhamowanie, jednak prezes Rutkowski zapewnia, że w chwili obecnej jest to mało prawdopodobne. Spółka jest obecnie nisko wyceniana. Przy naszych szacunkach wskaźnik P/E za wyniki osiągnięte przez spółkę w 2012 r. wynosi 5,9 (mediana dla grupy porównawczej kształtuje się na poziomie 11,7) natomiast EV/EBITDA wynosi 3,4 (mediana dla grupy porównawczej kształtuje się na poziomie 6) _ - napisali w raporcie.

Millennium DM zanalizował także Zelmer, który jest w trakcie procesu pozyskiwania inwestora strategicznego.

_ - Jego wycena rynkowa będzie determinowana przez spodziewaną cenę jaką w wezwaniu może zaproponować przejmujący, który według planów zarządu ma nabyć 100 proc. akcji spółki i zdjąć ją z giełdy. Celem Zelmera, który wydaje się być realnym do osiągnięcia, jest wzrost przychodów w 2012 r. o 10 proc. rdr oraz osiągnięcie marży EBITDA na poziomie 10 proc. _ - podano.

Rekomendacja została wydana przy cenie 43,99 zł za akcję Amiki i 31,86 zł za akcję Zelmera.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)