Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
duda
22.10.2013 12:10

Millennium DM wycenił spółki spożywcze

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 17 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Tarczyńskiego od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 18,5 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Photoshot/Reporter)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 17 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Tarczyńskiego od zalecenia _ kupuj _ z ceną docelową 18,5 zł. Ponadto, podnieśli wycenę PKM Duda do 0,9 zł z 0,8 zł poprzednio, utrzymując rekomendację _ akumuluj _.

Raport wydano przy kursie Tarczyńskiego na poziomie 13,3 zł oraz kursie PKM Duda na poziomie 0,76 zł._ _

_ - Ceny surowca od ponad dwóch lat utrzymują się na wysokim poziomie, co mocno zaszkodziło całej branży mięsnej. Obecne spadki cen zbóż sugerują, że w najbliższych kwartałach może nastąpić korekta cen surowca, co na pewno przyczyniłoby się do poprawy wyników opisywanych spółek _ - napisali analitycy Millennium DM.

Ich zdaniem, rezultaty Dudy powinny być coraz lepsze również z uwagi na prowadzoną restrukturyzację i spadający poziom zadłużenia.

Z kolei w przypadku Tarczyńskiego, pozyskanie środków z emisji akcji pozwoliło na rozpoczęcie rozbudowy zakładu, kluczowego z punktu widzenia planów umocnienia pozycji rynkowej.

_ - Warto przy tym odnotować, że zarówno Duda, jak i Tarczyński to spółki notowane przy wskaźniku P/E'2013 na poziomie nieznacznie przekraczającym 10 oraz EV/EBITDA rzędu 6-7 _ - dodano w raporcie.

Millennium DM prognozuje, że Tarczyński wypracuje w tym roku 12,9 mln zł zysku netto i 20,9 mln zł zysku operacyjnego przy 438,1 mln zł przychodów. Z kolei PKM Duda zakończy - ich zdaniem - rok z 18,4 mln zł zysku netto i 36,4 mln zł zysku operacyjnego oraz obrotach na poziomie 1,914 mld zł.

Tagi: duda, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz