Notowania

stp
09.06.2008 16:31

Millennium DM zaczął wydawanie rekomendacji dla Stalproduktu

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 2 czerwca, rozpoczęli rekomendowanie akcji Stalproduktu od "redukuj" ustalające cenę docelową dla jednej akcji spółki na 565,2 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 2 czerwca, rozpoczęli rekomendowanie akcji Stalproduktu od - _ redukuj _ ustalające cenę docelową dla jednej akcji spółki na 565,2 złotych.

Rekomendacja została wydana przy cenie 673 zł, a w poniedziałek za jedną akcję spółki o godzinie 14.43 płacono 615,0 zł.

- _ Stalprodukt produkuje jako jedyny w Polsce (oraz jeden z kilkunastu podmiotów na świecie) blachy transformatorowe dla sektora energetycznego. Wyniki spółki są całkowicie uzależnione od tego segmentu, który wygenerował 88,2 proc. EBIT spółki w 2007 roku _ - podał Millennium DM.

- _ Spółka, co oceniamy pozytywnie, zwiększy pod koniec tego roku moce produkcyjne blach z 58 tys. do 100 tys. ton rocznie. Sądzimy jednak, że aktualne marże EBIT na tym produkcie na poziomie 55-60 proc. nie są do utrzymania w długim terminie. Uważamy, że rynek nie uwzględnia tego ryzyka. Rozpoczynamy pokrywanie Stalproduktu wyceniając spółkę na 565,2 PLN i wydając rekomendację redukuj _ - napisano w raporcie.

Tagi: stp, stalprodukt, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz