Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rfk
13.12.2012 11:29

Millennium DM zmienia rekomendację Rafako

W dniu sporządzenia rekomendacji za papiery Rafako płacono 8,5 zł, a w czwartek ok. godz. 10.48 były one warte 8,72 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gripas/Dreamstime)

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 6 grudnia, obniżyli rekomendację Rafako do _ neutralnie _ z _ kupuj _, a cenę docelową jednej akcji spółki do 8,7 zł z 12,7 zł wcześniej.

W dniu sporządzenia rekomendacji za papiery Rafako płacono 8,5 zł, a w czwartek ok. godz. 10.48 były one warte 8,72 zł.

_ Obniżamy naszą rekomendację dla spółki Rafako z "kupuj" do "neutralnie" i ustalamy cenę docelową na poziomie 8.7 PLN. Uważamy, iż nieoczekiwana zmiana dobrze ocenianego przez nas zarządu dokonana w newralgicznym dla spółki momencie i zapowiadane zacieśnianie współpracy z PBG tworzą nowe ryzyka, które mogą negatywnie wpłynąć na rozwój spółki _ - napisali analitycy Millennium DM.

Dodali, że kolejne opóźnienie projektu w Opolu i brak decyzji PGE w tej sprawie, w połączeniu ze słabymi wynikami za III kwartał, psują krótkoterminowe perspektywy Rafako.

_ Akcje Rafako wyceniane są obecnie z premią do grupy porównawczej na bazie mnożników P/E i EV/EBITDA za 2012 rok, a nowe czynniki ryzyka przyćmiewają potencjał spółki do poprawy wyników oraz odwrócenia pozycji gotówkowej w następnych latach. Stąd obniżenie rekomendacji (...) _ - poinformowali również.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: rfk, pbg, pge, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz