Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister Grad zapowiada wznowienie procesu prywatyzacji Enei

0
Podziel się

Teraz nie ma żadnych ofert, ale jest miejsce dla branżowego inwestora - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.

Minister Grad zapowiada wznowienie procesu prywatyzacji Enei
(kprm.gov.pl)
bEgMOiad

Myślę, że pod koniec tego roku proces prywatyzacji Enei zostanie wszczęty na nowo - powiedział dziennikarzom na Forum Ekonomicznym w Krynicy minister skarbu Aleksander Grad. Dodał, że wcześniej ma zostać rozwiązana kwestia budowy przez Eneę bloku w Kozienicach.

- _ Zarząd Enei, Rada Nadzorcza i my postawiliśmy taki cel, żeby do końca roku została rozwiązana sprawa Kozienic (budowy bloku), żeby te wszystkie kwestie inwestycyjne, finansowanie tego projektu i wybór wykonawcy były na tyle zaawansowane, żeby można było uruchomić proces prywatyzacji. Żebyśmy nie musieli z potencjalnym nowym inwestorem na nowo to negocjować, bo to zabiera dużo czasu _ - zaznaczył.

Powiedział, że z informacji, jakie otrzymał od spółki wynika, że do końca roku zostanie rozwiązania sprawa budowy bloku w Kozienicach. Dodał, że pod koniec roku proces prywatyzacji powinien zostać wszczęty na nowo.

bEgMOiaf

- _ O cenach zawsze mówimy wtedy, kiedy jest proces, kiedy są oferty na stole. Teraz nie ma żadnych ofert, więc nie ma co gdybać co do ceny. Myślę, że tutaj jest miejsce dla branżowego inwestora _ - dodał.

Zobacz notowania spółki Enea w tym roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wcześniej przedstawiciele spółki zapowiadali, że nowy blok w Kozienicach może być oddany do użytku na przełomie 2015/2016. Szacowany koszt tej inwestycji to około 5,5 mld zł.

Inne informacje dotyczące Enei czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t42291.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;enea;wiedza;jak;omijac;prawo;i;wiecej;zarabiac,165,0,882085.html) Wiedzą jak omijać prawo i więcej zarabiać Prezes, należącego do państwa, koncernu energetycznego ENEA dostaje więcej niż pozwala ustawa kominowa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rzad;chce;wznowic;prywatyzacje;enei,142,0,831630.html) Rząd chce wznowić prywatyzację Enei Nie dojdzie do tego jednak wcześniej niż pod koniec tego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t98681.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/enea;wybuduje;blok;energetyczny;w;pulawach,139,0,819595.html) Enea wybuduje blok energetyczny w Puławach? Spółka ma 3 mld zł nadwyżek, ale rozważa emisję obligacji i może pozyskać w ten sposób około 3,5 mld zł na finansowanie inwestycji.
bEgMOiaG
giełda
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)