Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mniejsze wpływy z emisji akcji Neonetu

0
Podziel się:

Wpływy z emisji akcji serii C spółki Neonet, zajmującej się sprzedażą hurtową i detaliczną sprzętu AGD i RTV, będą mniejsze od wcześniej planowanych 65 mln zł i mogą wynieść do 38 mln zł - poinformował w środę zarząd spółki.

"Obserwując sytuację na rynku kapitałowym, postanowiliśmy nieco zrewidować nasze oczekiwania co do wpływów z emisji. Nasz program inwestycyjny zakłada wydatki rozłożone w czasie, dlatego jego część będziemy mogli sfinansować ze środków własnych" – powiedział Marek Majewski, prezes Neonet, cytowany w środowym komunikacie.

W lipcu Neonet zaoferuje 3.625.000 akcji serii C. Zapisy potrwają od 8 do 12 lipca. Transza detaliczna obejmie 725.000 akcji, a instytucjonalna 2.900.000 akcji. Przedział cenowy akcji ustalono na 8-10,5 zł.

Oferujący akcje Dom Inwestycyjny BRE Banku wycenił jedną akcję Neonet na 11,4-15,2 zł metodą porównawczą, a według modelu DCF na 16 zł.

Zarząd spółki nie zmienił prognozy wyników finansowych na ten rok. Neonet zakłada w 2005 roku wzrost przychodów ze sprzedaży o ponad 20 proc., do 591 mln zł oraz zysku netto o prawie 30 proc., do 11,5 mln zł.

Plan inwestycyjny spółki zakłada akwizycje lokalnych sieci handlowych, na które spółka chce wydać 20 mln zł, zwiększenie kapitału obrotowego (kolejne 20 mln zł) oraz rozwój sieci sprzedaży (otwarcie nowych sklepów i modernizację istniejących), na które planowane jest przeznaczenie 14 mln zł.

Poza tym spółka chce wydać ok. 8 mln zł na inwestycje w infrastrukturę, 2 mln zł na rozwój marki Neonet i 1 mln zł na inwestycje w system informatyczny.

"Program inwestycyjny, który zakładał wydanie 65 mln zł, nie powinien bardzo się zmniejszyć. Początkowo spółka chciała pokryć te wydatki w całości z emisji, ale teraz część będzie finansowana ze środków własnych" - powiedziała Kołodziejczyk.

Firma ma obecnie 8-proc. udział w rynku, plany rozwoju zakładają jego zwiększenie w ciągu dwóch lat do 15 proc. i podwojenie obrotów. Grupa ma 118 sklepów własnych oraz 236 franczyzowych i jest liderem na rynku miast do 200 tys. mieszkańców.

Neonet prognozuje, że w 2006 roku zysk netto wyniesie 17 mln zł, a przychody ze sprzedaży 838 mln zł.

Przychody netto grupy Neonet ze sprzedaży w 2004 roku wyniosły 489,8 mln zł, a zysk netto 9,2 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)