Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mostostal W-wa najlepszy w przetargu na stadion Euro 2012

0
Podziel się:

Oferta konsorcjum Mostostalu Warszawa została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na generalnego wykonawcę budowy wrocławskiego stadionu.

Mostostal W-wa najlepszy w przetargu na stadion Euro 2012
(PAP)
bFeiQyER

Oferta konsorcjum Mostostalu Warszawa została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na generalnego wykonawcę budowy wrocławskiego stadionu na Euro 2012 - poinformowała spółka Wrocław 2012, odpowiedzialna za przygotowania obiektu do mistrzostw.

- _ Za najkorzystniejszą komisja uznała ofertę konsorcjum Mostostal Warszawa SA - Polska; J&P Avax SA - Grecja; Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 Wrobis - Polska; Modern Construction Design - Polska - _ napisano na stronach internetowych.

Konsorcjum to zaproponowało cenę w wysokości 729,7 mln zł brutto, czyli 598,1 mln zł netto.

bFeiQyET

O wybudowanie stadionu we Wrocławiu starały się jeszcze konsorcja spółki PBG i Budimeksu Dromeksu.

Wcześniej spółka Wrocław 2012 informowała, że na wszystkie inwestycje związane z budową stadionu na wrocławskich Maślicach miasto może przeznaczyć około 520 mln zł.

Wartość oferty jest wyższa od założeń, dlatego to ostateczna decyzja o podpisaniu umowy będzie należała do prezydenta Wrocławia.

Jeśli miasto nie zechce dołożyć się do budowy stadionu, to trzeba będzie rozpisać nowy przetarg.

bFeiQyEZ

Stadion na Euro 2012 ma pomieścić 44 tys. widzów. Cały obiekt z infrastrukturą, parkingami, salami konferencyjnymi, gastronomią, promenadą i zielenią będzie wybudowany na obszarze 21 hektarów. Budowa ma się zakończyć najpóźniej w grudniu 2010 roku.

bFeiQyFu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)