Notowania

gpw
27.08.2009 08:31

MSP czeka na wiążące oferty na GPW

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) czeka do października na wiążące oferty w sprawie kupna akcji Giełdy Papierów Wartościowych w procesie jej prywatyzacji, poinformowała wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ Na wiążące oferty inwestorów czekamy do października _ - powiedziała Schmid dziennikarzom w środę w Sejmie. Według niej, oferty wiążące mają zawierać cenę za nabycie pakietu akcji oraz _ rozbudowany i sparametryzowany _ katalog zobowiązań pozacenowych, które mają zagwarantować optymalny rozwój i pełną ochronę GPW oraz uczestników rynku w przyszłości.

Schmid poinformowała, że obecnie inwestorzy prowadzą due diligence.

Pod koniec lipca MSP zakwalifikowało do kolejnego etapu prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych wszystkich czterech kandydatów - Deutsche Boerse, London Stock Exchange, Nasdaq OMX i NYSE Euronext - którzy w połowie czerwca złożyli wstępne oferty.

Podano wtedy że cały proces sprzedaży 51,00-73,82% akcji giełdy inwestorom branżowym resort chce zakończyć jeszcze w 2009 r.

MSP dopuszcza także sprzedaż do 22,82% akcji członkom giełdy, którzy zostaną zaproszeni do złożenia oferty na co najmniej 0,5% lecz nie więcej niż na 10% akcji przez jeden podmiot.

Sprzedaż pozostałych 25% + 1 akcja planowana jest w ciągu następnych 2-3 lat.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz