Notowania

pce
16.12.2010 08:54

MSP oczekuje doprecyzowania ofert na ZCh Police i ZA Puławy

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), które na początku grudnia otrzymało oferty wiążące na nabycie akcji Zakładów Chemicznych Police oraz Zakładów Azotowych Puławy, oczekuje od inwestorów uzupełnienia i doprecyzowania ich ofert do 11 stycznia, podał resort.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz War/CC/Wikipedia)

*Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP), które na początku grudnia otrzymało oferty wiążące na nabycie akcji Zakładów Chemicznych Police oraz Zakładów Azotowych Puławy, oczekuje od inwestorów uzupełnienia i doprecyzowania ich ofert do 11 stycznia, podał resort. *

- _ Po przeprowadzeniu analizy ofert wiążących w sprawie nabycia należących do Skarbu Państwa akcji spółek: Zakłady Azotowe Puławy SA z siedzibą w Puławach i Zakłady Chemiczne Police SA z siedzibą w Policach, doradca wezwał inwestorów do uzupełnienia złożonych dokumentów oraz dookreślenia niektórych elementów związanych ze strukturą transakcji w terminie do 11 stycznia 2011 roku _ – czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia resort podał, że otrzymał oferty wiążące na te spółki, nie podając żadnych szczegółów. Wiadomo jednak, że propozycję nabycia akcji ZCh Police złożyły ZA Puławy, a ofertę na ZA Puławy - spółka pracownicza Chemia-Puławy.

O złożeniu propozycji na ZCh Police poinformowały ZA Puławy, które przedstawiły MSP podstawowe warunki umowy nabycia akcji tej spółki. Warunki te mogą być podstawą dalszych negocjacji, jeżeli zostaną zaakceptowane.

Puławy zaproponowały, pod warunkiem przeprowadzenia wcześniejszej restrukturyzacji zadłużenia Polic, podwyższenie kapitału zakładowego Polic i objęcie akcji nowej emisji przez Puławy oraz nabycie 7.500.000 akcji spółki od Skarbu Państwa, co w efekcie skutkowałoby osiągnięciem do 33% udziału w kapitale zakładowym. Docelowo zamiarem Puław jest przejęcie kontroli nad spółką.

ZA Puławy mają zamiar stać się konsolidatorem rynku chemicznego w Polsce. W ub. miesiącu spółka złożyła firmie Ciech warunkową ofertę nabycia 51.855 udziałów (89,6% kapitału zakładowego) gdańskich „Fosforów".

Także spółka pracownicza Chemia-Puławy podała, że złożyła ofertę wiążącą na zakup ZA Puławy od Skarbu Państwa i zamierza zapłacić za 50,67% akcji ZAP rocznymi ratami z dywidend w ciągu 10 lat.

W lipcu MSP podało, że otrzymało cztery oferty wstępne na kupno do 9,686 mln akcji (50,67%) Zakładów Azotowych Puławy i dwie oferty wstępne na kupno do 44,557 mln akcji (59,41%) Zakładów Chemicznych Police. Do dalszego etapu prywatyzacji dopuszczono wszystkich oferentów.

Ostatnio SP deklarował, że transakcje sprzedaży ZAP i ZCh zostaną sfinalizowane w 2011 roku i wtedy wpłyną za nie środki.

ZA Puławy miały 38,51 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2010/2011 (1 lipca - 30 września 2010 r.) wobec 33,01 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 452,22 mln zł wobec 384,88 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku ZCh Police miały 20,57 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 323,20 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1449,14 mln zł wobec 1081,18 mln zł.

| |
| --- |

Tagi: pce, zap, cie, msp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz