Notowania

stalprodukt
17.09.2012 16:52

MSP podpisało ze Stalproduktem umowę sprzedaży ZGH Bolesław

Skarb Państwa oraz Stalprodukt parafowały 17 września 2012 r. warunkową umowę sprzedaży 10.961.600 akcji imiennych, stanowiących 86,92 proc. kapitału zakładowego spółki Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław.

Podziel się
Dodaj komentarz

Skarb Państwa oraz Stalprodukt parafowały 17 września 2012 r. warunkową umowę sprzedaży 10.961.600 akcji imiennych, stanowiących 86,92 proc. kapitału zakładowego spółki Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław - poinformował Stalprodukt w komunikacie, ale nie podano kwoty transakcji.

Spółka podała, że transakcja zostanie sfinansowana w części ze środków własnych Stalproduktu oraz w pozostałej części z kredytów bankowych. Zamknięcie transakcji zostało uzależnione od spełnienia się warunku zawieszającego w postaci uzyskania przez Stalprodukt zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W lutym Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) dopuściło Stalprodukt do negocjacji w sprawie prywatyzacji ZGH Bolesław, a Stalprodukt był jedynym podmiotem, który złożył ofertę wiążącą na kupno tej firmy. Wcześniej do złożenia oferty dopuszczony był także KGHM.

ZGH Bolesław wydobywa i przerabia rudy cynku i ołowiu, pochodzące z własnej kopalni _ Olkusz-Pomorzany _, produkuje cynk elektrolityczny i stopy cynku, kwas siarkowy oraz koncentraty cynku i ołowiu. Od 2010 roku, po konsolidacji z Hutą Cynku Miasteczko Śląskie zdolności produkcyjne ZGH Bolesław sięgają 150 tys. ton cynku rocznie.

Tagi: stalprodukt, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz