Notowania

multikino
15.02.2008 11:53

Multikino chce rozpocząć działalność na Ukrainie

Właściciel kin wieloekranowych Multikino, który podpisał umowę o połączeniu z Silver Screen, podtrzymuje plany wejścia na warszawską giełdę pod koniec 2008 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Barbara Ostrowska)

*Właściciel kin wieloekranowych Multikino, który podpisał umowę o połączeniu z Silver Screen, podtrzymuje plany wejścia na warszawską giełdę pod koniec 2008 roku. *

,,Działalność na Ukrainie Multikino chce rozpocząć pod koniec 2009 roku" - poinformował Maciej Bagiński, p.o. prezesa Multikina.

Dodał, że Multikino i Silver Screen czekają na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK), co może potrwać nawet trzy miesiące.

- _ Nasze plany się nie zmieniają, koniec roku wydaje się być realny i aktualny _ - powiedział Bagiński.

- _ Nie chcemy na razie mówić o szczegółach połączenia. Na razie czekamy na zgodę urzędu antymonopolowego, co może potrwać nawet trzy miesiące _ - dodał.

Grupa ITI podała w czwartek wieczorem, że należące do niej Multikino po połączeniu z Silver Screen zwiększy liczbę posiadanych multipleksów do 19, ekranów do 174, liczbę miejsc do blisko 40 tysięcy, a także wejdzie na ukraiński rynek multipleksów poprzez otwarcie kina we Lwowie.

- _ To będzie prawdopodobnie koniec przyszłego roku. To będzie jeden multipleks w centrum handlowym, które jest teraz w trakcie budowy. Na razie to będzie Lwów, a co do kolejnych planów to za wcześnie o tym mówić _ - powiedział Bagiński.

W komunikacie spółka podała, że strategia Grupy ITI opiera się na dążeniu do osiągnięcia pozycji rynkowego lidera i transakcja ta jest kolejny krokiem w kierunku jej realizacji. Multikino będzie obecne w 13 polskich miastach.

Silver Screen, należący do Apollo Real Estate Advisors LP, ma w Polsce pięć multipleksów: trzy w Warszawie oraz po jednym w Łodzi i Gdyni. Łącznie ma 44 sale kinowe.

Multikino, które obsługuje 14 multipleksów z łącznie 130 ekranami w całej Polsce, zwiększyło w ciągu trzech kwartałów 2007 roku przychody o 51,8 proc. do 31,96 mln euro, a EBITDA wzrosła o 40,6 proc. do 5,41 mln euro.

Tagi: multikino, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz