Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Multimedia Polska opuszcza giełdę

0
Podziel się

WZA Multimedia Polska zdecydowało o wycofaniu spółki z GPW, sam proces potrwa około miesiąca - poinformował prezes spółki, Andrzej Rogowski.

Multimedia Polska opuszcza giełdę
(REPORTER)
bEhRqDyZ

*WZA Multimedia Polska zdecydowało o wycofaniu spółki z GPW, sam proces potrwa około miesiąca - poinformował prezes spółki, Andrzej Rogowski. *

_ Prawnicy informują, że wycofanie z giełdy trwa około miesiąca. To jest czas na podjęcie decyzji przez KNF _ - powiedział prezes.

Spółka na początku sierpnia poinformowała, że większościowi akcjonariusze, posiadający łącznie 90,57 proc. akcji tej firmy, zawarli porozumienie dotyczące przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji. Przymusowemu wykupowi podlegało 10.028.533 akcji spółki, cena wykupu wyniosła 9,70 zł jedną akcję, a dzień zakończenia wykupu ustalono na 29 sierpnia 2011 r.

bEhRqDzb

Rogowski poinformował, że wycofanie akcji spółki z giełdy daje okazję do realizacji nowej strategii w obszarze akcjonariatu.

_ Otwierają się nowe perspektywy, jak chociażby przyjęcie jakiegoś strategicznego, finansowego partnera. Wszystko jednak zależy od decyzji akcjonariuszy (...) Z mojej wiedzy wynika, że w chwili obecnej nie toczą się żadne oficjalne rozmowy w tej sprawie _ - powiedział prezes.

Dodał, że do tej pory poszukiwanie partnera były utrudnione, ze względu na wycenę akcji niewspółmierną do wartości spółki.

_ Decyzje dopiero przed nami. Na dzisiaj moją strategią jest osiągnięcie trzystu kilkudziesięciu mln zł EBITDY w tym roku (...) To co obecnie robimy prowadzi nas prostą drogą do 400 mln zł EBITDY w latach 2013-2014 _ - powiedział Rogowski.

bEhRqDzh

Multimedia Polska odnotowały w I połowie roku skorygowany zysk EBITDA na poziomie 157,5 mln zł wobec 146,4 mln zł przed rokiem. W tym czasie zysk netto spółki wyniósł 35,4 mln zł w stosunku do 37,3 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży wzrosły rdr do 303,2 mln zł z 278,6 mln zł.

bEhRqDzC
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)