Notowania

sesja na wall street
11.01.2013 00:10

Na Wall Street bez zmian. Cały tydzień na plusach

Zobacz, jaki przebieg miała ostatnia sesja w tygodniu na amerykańskich parkietach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła minimalne zmiany indeksów, ale amerykańskie giełdy zanotowały drugi raz z rzędu zwyżki w skali całego tygodnia.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,13 proc., do 13.488,43 punktów. Nasdaq zyskał 0,12 proc. i wyniósł 3.125,63 pkt. Z kolei indeks S&P 500 nie zmienił się i wyniósł na koniec dnia 1.472,05 punktów.

Zobacz, jak wyglądał przebieg sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Departament Handlu poinformował, że deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych wzrósł w listopadzie ubiegłego roku do 48,7 mld z 42,1 mld dolarów miesiąc wcześniej po korekcie. Analitycy spodziewali się spadku deficytu do 41,3 mld dolarów. Rynki pozytywnie zareagowały natomiast na informacje o stymulowaniu gospodarki Japonii. Premier Japonii Shinzo Abe zapowiedział, że rząd przeznaczy 10,3 bln jenów (116 mld dolarów) na pobudzenie gospodarki.

Inwestorzy poznali także dane o grudniowej inflacji w Chinach. Wskaźnik wyniósł 2,5 proc. rok do roku wobec 2 proc. w listopadzie. To najwyższy poziom od 7 miesięcy. Analitycy spodziewali się wzrostu inflacji do 2,3 proc. rok do roku. Z powodu najmroźniejszej od 28 lat zimy wzrosły ceny towarów, a przede wszystkim owoców. Wzrost inflacji może oznaczać, że mniej prawdopodobne staje się dalsze luzowanie polityki monetarnej, aby wesprzeć wzrost gospodarczy w Chinach.

Wells Fargo & Co. zanotował w IV kwartale 2012 roku zysk netto w wysokości 91 centów na akcję. Analitycy spodziewali się zysku netto na poziomie 89 centów na akcję. Przychody banku w IV kwartale wyniosły 21,9 mld dolarów. Drożały akcje koncernu motoryzacyjnego Ford, który ogłosił plan zatrudnień. Zyskiwał również Chevron po tym, jak ten producent ropy naftowej ogłosił, że zyski w czwartym kwartale będą wyższe niż w trzecim kwartale.

Liderem zwyżek spośród spółek z indeksu S&P 500 był Best Buy, który w okresie przedświątecznym zanotował sprzedaż porównywalną do poprzedniego roku. Z kolei JCPenney mocno zniżkował po obnice przez UBS rekomendacji dla spółki do _ sprzedaj _.

W środę wyniki kwartalne opublikują m.in. spółki: US Bancorp, JPMorgan Chase, Goldman Sachs Group, eBay, w czwartek: Bank of America, Citigroup, Intel, a w piątek: General Electric i Morgan Stanley.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz