Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Wall Street największe spadki od czerwca

0
Podziel się:

Inwestorzy realizowali zyski po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

Na Wall Street największe spadki od czerwca
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Inwestorzy za Oceanem realizowali zyski po wypowiedziach przedstawicieli Fedu, którzy zasugerowali, że program skupu aktywów może być ograniczony już we wrześniu.

Na zamknięciu sesji w USA Dow Jones Industrial Average i S&P500 zniżkowały po około 0,6 procent. 0,74 procent poniżej poprzedniego zamknięcia notowania kończył natomiast technologiczny Nasdaq.

Zobacz, jaki przebieg miała sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Spadki przybrały w ciągu dnia na sile, po tym jak prezes oddziału Fedu w Atlancie Dennis Lockhart powiedział, że bank centralny może rozpocząć ograniczanie programu skupu obligacji już we wrześniu, choć możliwe jest to w każdym momencie przed końcem roku. W podobnym tonie wypowiedział się potem także prezes Fedu w Chicago Charles Evans.

- _ To wygląda tak, jakby rynek szukał wymówki do sprzedaży i znalazł ją w wypowiedzi Lockharta. Nie wnosi ona nic nowego, ale przy tych poziomach, każda informacja z Fedu może posłużyć jako uzasadnienie dla realizacji zysków _ - powiedział Ryan Detrick z Schaeffer's Investment Research.

Akcje amerykańskich spółek pozostają atrakcyjną klasą aktywów i ich ceny powinny kontynuować wzrosty przez kolejny rok. Kolejne tygodnie mogą przynieść jednak podwyższoną zmienność na rynku - ocenił w komentarzu główny strateg inwestycyjny BlackRocka, Russ Koesterich.

- _ Wrzesień przyniesie prawdopodobnie trzy wyzwania dla rynków akcji. Po pierwsze, tradycyjnie we wrześniu dużą rolę odgrywają czynniki sezonowe, i miesiąc ten historycznie jest najgorszym miesiącem dla rynków akcji. Po drugie, oczekujemy, że niepokój co do przyszłości i kierunku polityki Fedu będzie rósł w oczekiwaniu na wrześniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Po trzecie spodziewamy się, ze źródłem zmienności stanie się ponowie Europa, w miarę jak inwestorzy będą koncentrowali swoją uwagę na zbliżających się wyborach parlamentarnych w Niemczech _ - napisał Koesterich.

- _ Generalnie wciąż uważamy, że wyceny akcji są rozsądne oraz, że ceny mogą w kolejnym roku dalej rosnąć, sugerowalibyśmy inwestorom jednak bardziej defensywne nastawienie w okresie jesieni _ - dodał.

Ministerstwo handlu podało, że deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych spadł w czerwcu do 34,2 mld dolarów, z 44,1 mld dolarów miesiąc wcześniej po korekcie. Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 43,5 mld dolarów. Niższy od oczekiwań deficyt może przełożyć się na rewizję w górę amerykańskiego PKB za drugi tegoroczny kwartał. Zgodnie z ubiegłotygodniowym odczytem PKB USA wzrósł w drugim kwartale 2013 r. o 1,7 proc. w ujęciu zanualizowanym kwartał do kwartału. Handel miał negatywny, szacowany na 0,8 pkt proc. wpływ na ten odczyt.

We wtorek inwestorzy pozbywali się akcji spółek detalicznych. Ponad 15 procent tracił kurs American Eagle Outfitters, po tym jak spółka zapowiedziała słabe wyniki w drugim kwartale. Zniżkowały też inne firmy z sektora, m.in. Abercrombie & Fitch, Aeropostale, Urban Outfitters i Gap Inc. O ponad 2 proc. taniały akcje IBM. Analitycy Credit Suisse obniżyli rekomendację do _ poniżej rynku _, wskazując, że wzrost organiczny będzie dla spółki wyzwaniem.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)