Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nasdaq
13.02.2012 10:09

Nasdaq-OMX dostarczy oprogramowanie polskiej instytucji

Izba rozliczeniowa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW_CCP) i Nasdaq-OMX nawiązały współpracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Izba rozliczeniowa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW_CCP) i Nasdaq-OMX nawiązały współpracę, poinformował KDPW w komunikacie. Nasdaq-OMX dostarczy dla KDPW_CCP moduł do zarządzania ryzykiem i rozliczania transakcji z rynku międzybankowego (OTC).

- _ Firmy podpisały oficjalną umowę w tej sprawie 3 lutego bieżącego roku. Zgodnie z umową, Nasdaq-OMX dostarczy dla KDPW_CCP swój produkt Sentinel Risk Manager służący do obsługi pełnego cyklu transakcji oraz wymogów w zakresie zarządzania ryzykiem w obszarze rozliczeń instrumentów będących w obrocie poza rynkiem regulowanym (OTC) _– czytamy w komunikacie.

W izbie rozliczeniowej KDPW_CCP trwają aktualnie prace nad stworzeniem usługi rozliczania derywatów z rynku OTC i transakcji repo. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac będzie ona dostępna od początku 2013 roku, podano również.

KDPW_CCP, wspólnie z największymi polskim bankami, pracuje nad modelem rozliczeń i gwarantowania transakcji zawieranych na rynku derywatów OTC. Toczące się w Komisji Europejskiej prace nad regulacjami dotyczącymi tego typu transakcji przewidują, że od 1 stycznia 2013 roku będą one musiały być rozliczane poprzez izby rozliczeniowe typu CCP.

_ Wybór Nasdaq-OMX wynika z dokładnej oceny dostawców technologii. Dzięki współpracy z globalnym dostawcą, który współpracuje z największymi izbami rozliczeniowymi na świecie, skorzystamy z bogatego doświadczenia naszych partnerów z NASDAQ-OMX i opracujemy najbardziej optymalny na potrzeby naszego rynku model rozliczeń i zarządzania ryzykiem _ – powiedziała prezes KDPW_CCP Iwona Sroka, cytowana w komunikacie.

Tagi: nasdaq, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz