Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nepentes chce utrzymać dynamikę wzrostu

0
Podziel się

Nepentes, którego przychody w I półroczu tego roku wzrosły o 26 proc. rdr, chce utrzymać tę dynamikę w drugiej połowie roku. Liczy też na wzrost dynamiki zysku operacyjnego.

Nepentes chce utrzymać dynamikę wzrostu
(Toshimself/Dreamstime.com)
bDnOUfuJ

Nepentes, którego przychody w I półroczu tego roku wzrosły o 26 proc. rdr, chce utrzymać tę dynamikę w drugiej połowie roku. Liczy też na wzrost dynamiki zysku operacyjnego - powiedział Łukasz Butruk, prezes spółki.

_ Jeśli chodzi o sprzedaż, to zakładamy że utrzymamy dotychczasowe tendencje i te wzrosty, które odnotowaliśmy w I połowie roku będą utrzymane _ - powiedział prezes Butruk.

W I połowie skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 65 mln zł, a zysk netto 11,1 mln zł, czyli odpowiednio o 26 proc. i 10 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2008 roku.

bDnOUfuL

Prezes dodał, że spółka planuje wzrost dynamiki zysku operacyjnego w II półroczu.

W I połowie roku EBIT zwiększył się o 1,9 proc. do 12,3 mln zł.

_ Zakładamy stopniową poprawę marż na towarach na skutek wzmocnienia złotego i zmniejszenia wahań kursów, dalszy wzrost udziału produktów własnych w strukturze sprzedaży oraz spadek kosztów sprzedaży jako procent przychodów w IV kwartale _ - powiedział prezes.

W I półroczu 2009 wzrost organiczny w Polsce przyniósł 7 mln zł dodatkowej sprzedaży, nowe wdrożenia w Polsce 1,7 mln zł, a wzrost eksportu 4,5 mln zł.

bDnOUfuR

Butruk powiedział, że w październiku Nepentes planuje wprowadzić portfolio leków dermatologicznych sprzedawanych na receptę.

_ W tym roku leki na receptę nie będą miały istotnego wpływu na wyniki, jednak w perspektywie przyszłego roku i kolejnych lat jest to projekt kluczowy _ - powiedział Butruk.

bDnOUfvm
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)