Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netmedia przejęła E-monety.pl

0
Podziel się:

Netmedia podpisała umowę inwestycyjną o nabyciu 100 proc. udziałów E-monety.pl prowadzącej m.in. sprzedaż monet kolekcjonerskich. To już trzecia w tym roku akwizycja spółki na rynku e-commerce.

Netmedia przejęła E-monety.pl

,,Przejęcie E-monety.pl to krok naszej Spółki w kierunku sprzedaży także innych produktów przez Internet. W oparciu o E-monety.pl zamierzamy aktywnie rozwijać działalność w obszarze typowego e-commerce" - mówi Andrzej Wierzba, prezes Netmedia.

Cena nabycia udziałów została uzależniona od przyszłych wyników spółki.

Netmedia jest spółką z segmentu nowych technologii, specjalizującą się w systemach informatycznych oraz szeroko pojętym e-commerce. Spółka skupia swoje działania na rynkach takich jak nieruchomości, usługi turystyczne oraz usługi finansowe.

Od 2006 r. Spółka notowana jest na GPW.

E-monety.pl zajmuje się numizmatyką. Poprzez portal można nabyć kolekcje monet emitowanych przez NBP. Monety emitowane przez NPB to monety kolekcjonerskie, bite w niskich nakładach, przeznaczone głównie dla krajowych i zagranicznych numizmatyków.

W 2006 r. E-monety.pl miały 2,2 mln zł przychodu. W prognozach na rok obecny przychody mają wynieść 5 mln zł, a zysk netto 200 - 250 tys. zł. Na rok 2008 r. planowane przychody mogą sięgnąć 7 mln zł, przy zysku netto 600 tys. zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)