Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Neuca stawia sobie ambitne cele. Chce zwiększyć zyski

0
Podziel się

W maju spółka może opublikować szczegółową prognozę wyników.

Piotr Sucharski, prezes Neuca
Piotr Sucharski, prezes Neuca (materiały prasowe)
bEpWcafF

Neuca chce wypracować w 2014 r. wyższy zysk netto niż 85,3 mln zł w 2013 r., bez uwzględnienia efektów integracji z ACP Pharma - poinformował na konferencji Piotr Sucharski, prezes Neuki. W maju spółka może opublikować prognozę wyników.

_ - Naszym celem na 2014 r. będzie wypracowanie wyniku netto na poziomie grupy wyższego niż w 2013 r., bez uwzględniania integracji z ACP Pharma _ - powiedział Sucharski. - _ To cel ambitny, wziąwszy pod uwagę, że obniżenie marży ustawowej na leki refundowane do 5 proc. obniży wynik grupy o ok. 18-20 mln zł _ - dodał.

Prezes poinformował, że spółka może w maju zaprezentować prognozę wyników na 2014 r. - _ Stratę wynikającą z segmentu leków refundowanych chcemy pokryć zwiększeniem przychodów i masą marży hurtowej na innych produktach oraz wzrostem w sprzedaży pod markami własnymi _ - powiedział.

bEpWcafH

_ - Liczymy na utrzymanie wysokiego, dwucyfrowego tempa wzrostu przychodów w lekach marek własnych _ - dodał.

W 2013 r. segment marek własnych przyniósł grupie 45 mln zł przychodów, o 68 proc. więcej rdr. - _ Spodziewam się, że dynamika rynku hurtu aptecznego w 2014 r. będzie na niskim jednocyfrowym poziomie. Większość wzrostu będzie generowana przez sieci apteczne, a nie przez apteki tradycyjne _ - powiedział Sucharski. Ubiegły rok przyniósł wzrost rynku o 10 proc. rdr.

Neuca nie wyklucza przejęcia w 2014 r. mniejszych podmiotów z rynku hurtu aptecznego. Prezes wyjaśnił jednak, że nie ma wielu podmiotów, które chciałby się połączyć, a także nie naruszałyby ograniczeń koncentracji.

Spółka w tym roku chce zainwestować 44,6 mln zł. Poza budową linii do pakowania leków, która może będzie kosztować ok. 10 mln zł, Neuca poniesie też wydatki na _ optymalizację systemu do zarządzania zapasami i zmianę alokacji magazynów _.

bEpWcafN

Sucharski poinformował, że przez 2014 i 2015 r. zakład pakowania leków będzie miał stratę, ale od 2016 r. zacznie mieć pozytywny wpływ na wyniki grupy.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Neuca i o pozostałych spółkach z GPW

Neuca prognozowała, że w 2013 roku osiągnie 77 mln zł zysku netto. Jak podaje firma w raporcie, zysk netto bez zdarzeń jednorazowych wyniósł 80,5 mln zł.

W 2013 roku Neuca miała 5.795 mln skonsolidowanych przychodów, 102,5 mln zł zysku operacyjnego, EBITDA w wysokości 126,7 mln zł. Zysk netto zawierający zdarzenia jednorazowe wyniósł 85,3 mln zł.

bEpWcafO

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEpWcagi
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)