Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie ma porozumienia między Hawe i Magna Polonia

0
Podziel się:

Spółki prowadziły negocjacje w sprawie zgodnego głosowania na walnym zgromadzeniu Mediatela.

Nie ma porozumienia między Hawe i Magna Polonia
(temis/iStockphoto)

Hawe i Magna Polonia, przy udziale Mediatel, prowadziły negocjacje w sprawie zgodnego głosowania na walnym zgromadzeniu Mediatel m.in. w przypadku uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego tej spółki. Strony nie doszły jednak do porozumienia - podały Hawe i Mediatel w komunikatach.

Zgodne głosowanie miało dotyczyć: podwyższenia kapitału zakładowego Mediatel, w wyniku którego akcje nowej emisji obejmie m.in. Hawe w zamian za wkład niepieniężny w postaci 100 proc. udziałów w spółce Hawe Telekom, wyłączenia prawa poboru oraz warunków i terminów ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż wszystkich pozostałych akcji Mediatel.

_ - Hawe oraz Magna Polonia nie doszły ostatecznie do konsensusu, co doprowadziło do podjęcia decyzji o zamknięciu negocjacji i niezawieraniu porozumienia _ - czytamy w komunikatach.

Obecnie Hawe posiada 21.669.363 akcji Mediatela, stanowiących 65,97 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ spółki. Akcje należące do Hawe wraz z akcjami posiadanymi przez Magna Polonia uprawniają łącznie do 86,2 proc. w ogólnej liczbie głosów Mediatel.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)