Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Noble Bank przeprowadzi buy-back

0
Podziel się:

Noble Bank planuje skupić do 10 mln akcji własnych do 30 kwietnia 2009 roku, za łączną cenę nie przekraczającą 10 mln złotych.

Noble Bank przeprowadzi buy-back
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Noble Bank planuje skupić do 10 mln akcji własnych do 30 kwietnia 2009 roku, za łączną cenę nie przekraczającą 10 mln zł - podała spółka w projektach uchwał na walne, które zaplanowano na 28 listopada.

Minimalna cena nabycia jednej akcji wynosi 1 zł, a maksymalna 5 zł. Celem kupna akcji jest ich dalsza odsprzedaż.

W projektach uchwał jest też propozycja utworzenia kapitału rezerwowego w wysokości 10 mln złotych na finansowanie nabywania przez spółkę akcji własnych. Kwota ta zostanie przesunięta z kapitału zapasowego spółki, który w efekcie zostanie zmniejszony z 266,4 mln zł do 256,4 mln zł.

_ Mając na względzie trwającą niestabilną sytuację na rynkach finansowych, która bezpośrednio przekłada się również na kurs akcji Noble Bank SA na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zarząd uważa, że decyzja ta będzie korzystna dla długoterminowych akcjonariuszy spółki i nie jest sprzeczna z interesami dotychczasowych akcjonariuszy _ - podano w raporcie.

_ Nabycie akcji będzie dokonywane, gdy obserwowane będą duże spadki kursu akcji spółki. Nabycie i sprzedaż akcji następować będzie za pośrednictwem Domu Maklerskiego, wyłącznie na Giełdzie Papierów Wartościowych, bez zawierania transakcji pakietowych _ -poinformował bank.

Jednocześnie bank poinformował, że otrzymał w czwartek pismo od Getin Holding, który zadeklarował, że nie będzie sprzedawał posiadanych przez siebie akcji Noble Bank SA w ramach programu skupu akcji własnych przez Noble Bank w celu ich dalszej odsprzedaży. Również członkowie zarządu zadeklarowali, że zarówno oni, jak i podmioty od nich zależne będące akcjonariuszami Noble Bank, nie będą dokonywać sprzedaży posiadanych przez siebie akcji banku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)