Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Noble Bank wypłaci dywidendę

0
Podziel się:

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Noble Banku zdecydowało o wypłacie z zysku za 2008 rok dywidendy w wysokości 0,21 zł brutto na jedną akcję.

Noble Bank wypłaci dywidendę
(PAP / EPA)

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Noble Banku zdecydowało o wypłacie z zysku za 2008 rok dywidendy w wysokości 0,21 zł brutto na jedną akcję.

Zysk netto za rok obrotowy 2008 wyniósł 164,6 mln zł. Na wypłatę dywidendy spółka przeznaczy 45,2 mln zł.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 10 kwietnia 2009 roku, natomiast wypłata dywidendy nastąpi 30 kwietnia 2009 roku.

Dwa dni temu Getin Holding, większościowy udziałowiec Noble Banku poinformował, iż zaproponuje na WZA, by z zysku osiągniętego w 2008 roku na dywidendę trafiło 45,2 mln zł. Wcześniej, w projektach uchwał na WZA, Noble Bank zapowiadał, że przeznaczy na dywidendę 99 mln zł.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dywidenda na jedną akcję miała wynieść 0,46 zł.

Getin Holding podał, iż przeważająca część zysku wypracowanego w 2008 roku przez Noble Bank ma zostać przeznaczona na podwyższenie funduszy własnych banku.

Getin Holding poinformował też, że sytuacja Noble Banku jest dobra, jednak decyzja o zmniejszeniu dywidendy to efekt oczekiwań Komisji Nadzoru Finansowego, by w przypadku dopuszczenia wypłaty dywidend przez banki o współczynniku wypłacalności powyżej 10 proc., jak największa część wypracowanego zysku przeznaczona została na podwyższenie ich funduszy własnych.

Współczynnik wypłacalności na koniec IV kwartału 2008 roku Getin Banku wynosił 11,8 proc., a Noble Banku 13,8 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)