Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Noble Securities podnosi rekomendację dla Grajewa

0
Podziel się:

Analitycy podwyższyli wycenę spółki do 33,61 z 28,7 złotego wcześniej.

Noble Securities podnosi rekomendację dla Grajewa
(Pfleiderer)

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 28 marca, podnieśli rekomendację Pfleiderer Grajewo do _ akumuluj _ z _ trzymaj _. Wycenę spółki podwyższyli do 33,61 zł z 28,7 zł wcześniej.

Raport został przygotowany przy kursie 28,35 zł. W środę po godz. 9.15 kurs spółki wynosi 28,89 złotego. Analitycy wskazują, że spółka opublikowała bardzo dobre wyniki finansowe za 2013 roku.

_ - Spółka korzysta na bardzo dobrej koniunkturze na rynku meblarskim. Wykorzystanie mocy produkcyjnych w 4Q13 wyniosło 96,9 proc. i zarząd spółki wskazuje na możliwości podwyżek cen płyty w bieżącym roku. Efekt podwyżek będzie musiał skompensować wzrost cen drewna, którego oczekuje zarząd spółki, jednak historia pokazuje, że dobra koniunktura w branży meblarskiej powinna pozwolić na poprawę marży. Dodatkowo spółka realizuje program inwestycyjny, który powinien pomóc w rozszerzeniu oferty produktowej i poprawie wyników finansowych. Dobre wyniki finansowe skłaniają nas do rewizji w górę prognoz na 2014 rok i lata kolejne _ - napisano w raporcie.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Grajewo i o pozostałych spółkach z GPW

Noble Securities prognozuje, że w tym roku spółka zanotuje 98 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 135 mln zł EBIT oraz 1.573 mln zł przychodów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)