Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa emisja TIMa

0
Podziel się:

TIM planuje emisję akcji serii E, z której chce pozyskać 60-80 mln zł

TIM, firma zajmująca się hurtowym handlem materiałami elektrotechnicznymi, planuje emisję akcji serii E, z której chce pozyskać 60-80 mln zł na budowę dwóch centrów logistycznych - poinformowała spółka.

"Planujemy, że emisja będzie w pierwszym kwartale 2007 roku i będzie ona z prawem poboru. Dla mnie celem jest osiągnięcie 60-80 mln zł z emisji i
za wcześnie mówić, ile będzie akcji, bo to zależy od tego jaki będzie rynek" -powiedział prezes spółki Krzysztof Folta.

Ostatnią korektę zysków(podwyższona prognoza zysku netto i operacyjnego oraz przychodów ze sprzedaży na 2006 rok. Zysk netto ma wynieść 25,5 mln zł wobec wcześniej szacowanych 18,5 mln zł, a przychody ze sprzedaży 390 mln zł wobec 300 mln) Folta tłumaczy czynnikami zewnętrznymi - wyjątkowo surową zimą, wzrostem cen miedzi oraz drastycznym popytem na rynku kabli miedzianych i przewodów.

"W tej chwili wydaje nam się, że cena miedzi jest ustabilizowana na poziomie 7.500 USD za tonę (...) spadek cen miedzi o 10 proc. mógłby już mieć wpływ na wynik netto i moglibyśmy stracić kilka punktów procentowych na marży" - dodał.

Według prezesa dynamika sprzedaży w 2008r. może być co najmniej taka sama jak w tym roku.

TIM środki z emisji chce wykorzystać na budowę Centrum Logistycznego w Siechnicach oraz w okolicach Torunia. Planuje również otwarcie trzech nowych oddziałów: w Olsztynie, Kielcach i Białymstoku. Równocześnie podkreśla, iż nie będzie robiła żadnych akwizycji przez najbliższe dwa czy trzy lata.

Prezes zapowiedział też, że spółka chce zwiększać sprzedaż przez internet, która obecnie stanowi ok. 19 proc. całości przychodów.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)