Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe indeksy na NewConnect. HLR i SHLR będą motywacją

0
Podziel się:

27 czerwca władze GPW po raz pierwszy ogłosiły skład nowych segmentów na rynku NewConnect.

Nowe indeksy na NewConnect. HLR i SHLR będą motywacją
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W wyniku kwalifikacji do segmentu High Liquidity Risk (HLR) trafiło 108 spółek, zaś w segmencie Super High Liquidity Risk (SHLR) znalazły się akcje 15 emitentów.

Do segmentu HLR trafiły spółki z kapitalizacją w wolnym obrocie nieprzekraczającą 1 mln zł. Te z nich, których przeciętny kurs wynosi mniej niż 10 gr. lub zmienność tego kursu przekracza 10 proc. (w obu przypadkach brane są pod uwagę średnie kwartalne) zostały zakwalifikowane do SHLR. Do tego segmentu trafiły również akcje emitentów, którzy pozostają w upadłości.

Wpisanie spółki do segmentu HLR skutkuje jej wykreśleniem z indeksów rynku NewConnect, a także szczególnym oznaczeniem jej akcji w serwisach informacyjnych związanych z rynkiem NC. Zakwalifikowanie się spółki do segmentu SHLR dodatkowo prowadzi do przeniesienia jej akcji do systemu notowań jednolitych, co oznacza, że ich kurs będzie wyznaczany tylko dwa razy w ciągu dnia.

Do tej pory alternatywny rynek akcji GPW miał tylko jeden segment: NC Lead, który skupia spółki aspirujące do przejścia na Główny Rynek, bazując na analizie ich wartości rynkowej, struktury akcjonariatu, płynności, stabilności kursu i sposobie wypełniania obowiązków informacyjnych. Wprowadzenie dodatkowych segmentów na rynku NewConnect jest dodatkową, ważną informacją dla inwestorów, którzy znając kryteria doboru spółek do HLR i SHLR, z dużo większą ostrożnością będą podejmować decyzje inwestycyjne.

_ _

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/54/142902.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/to;dlatego;nikt;nie;chce;kupowac;na;gieldzie;w;warszawie,154,0,1098650.html) *To dlatego nikt nie chce kupować na giełdzie w Warszawie * Prezes GPW tłumaczy się ze spadających obrotów na giełdzie. _

_ Segmenty High Liquidity Risk i Super High Liquidity Risk są elementem szerszej reformy rynku. Giełda realizuje tę reformę, wpisującą się w doskonalenie zasad obrotu odbywające się od roku 2007, w celu ochrony reputacji rynku wśród inwestorów. Wprowadzenie nowej segmentacji na NewConnect będzie także motywacją dla emitentów, którzy w celu uniknięcia znalezienia się w gronie spółek o podwyższonym ryzyku płynnościowym, będą zmuszone do prowadzenia swojej działalności w sposób bardziej rzetelny i przejrzysty oraz do podnoszenia jakości relacji ze swoimi obecnymi i potencjalnymi akcjonariuszami. _ – powiedział Ludwik Sobolewski, Prezes GPW.

Informacje o przynależności spółki do danego segmentu będą podawane w serwisie internetowym rynku NewConnect (www.newconnect.pl) oraz oficjalnych wydawnictwach giełdy. Inwestorzy na podstawie specjalnych identyfikatorów będą mogli obserwować notowania akcji według segmentów.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Czytaj więcej o sytuacji na GPW w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m82356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/newconnect/artykul/prezes;gpw;zapowiada;nowe;indeksy;na;newconnect,117,0,900213.html) Będą nowe indeksy na NewConnect NewConnect jest drugim w Europie największym ze względu na liczbę notowanych spółek rynkiem alternatywnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/m20498.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gpw;podzieli;sie;zyskiem;sprawdz;jaka;wyplaci;dywidende,32,0,1113632.html) GPW podzieli się zyskiem. Sprawdź, jaką wypłaci dywidendę WZ GPW zdecydowało o wypłacie 1,44 zł dywidendy na akcję, zgodnie z wnioskiem resortu skarbu. Łącznie na dywidendę trafi 60,5 mln złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m201639.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/obroty;na;gieldzie;ich;skok;bywa;przestroga,68,0,1111620.html) Sygnał do inwestycji, czy przestroga? Gwałtowne zmiany aktywności inwestorów mogą ostrzegać przed dużym zwrotem na rynku.
newconnect
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)