Notowania

nwr
10.02.2010 09:30

NWR nie wyemituje obligacji za 700 mln euro

Spółka rezygnuje z emisji ze względu na dużą zmienność rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Milek/Dreamstime.com)

New World Resources wycofał się z oferty niepodporządkowanych obligacji zabezpieczonych o równowartości 700 milionów euro ze względu na dużą zmienność rynku.

_ - Pomimo dużego zainteresowania inwestorów, negatywna zmienność rynku uzasadnia wycofanie oferty w tym momencie _ - napisano w komunikacie.

NWR będzie monitorować rynek, żeby ocenić, czy firma przystąpi do oferty papierów dłużnych w terminie późniejszym.

Spółka ocenia, że zmienność rynku można przypisać ciągłym obawom dotyczącym państwowych deficytów budżetowych oraz jakości kredytowej długu w Europie.

_ - Nasza silna pozycja finansowa pozwala nam na elastyczność w oportunistycznym podejściu do rynków kapitałowych. Byliśmy bardzo zadowoleni z popytu inwestorów, lecz nieprzerwana zmienność rynku uwidoczniła, iż to nie był czas na skuteczne ustalanie ceny _ - poinformował cytowany w komunikacie Marek Jelinek, dyrektor finansowy NWR.

Firma zapewnia, że wycofanie oferty nie wpłynie na jej bieżące operacje ani na bieżącą płynność, _ ponieważ istniejące urządzenia, środki pieniężne i przepływy pieniężne z działalności operacyjnej są bardziej niż wystarczające, aby zaspokoić swoje potrzeby płynności _.

Na początku lutego NWR informował, że wyemituje obligacje z terminem zapadalności w 2018 roku. Miały być one sprzedawane w dwóch transzach, denominowanych w euro i dolarze. Część środków pozyskanych z emisji miała być przeznaczona na spłatę wcześniejszego zadłużenia.

Tagi: nwr, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz