Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od maja w TP drożeje abonament i tanieją rozmowy międzymiastowe

0
Podziel się:

Telekomunikacja Polska SA od pierwszego maja podwyższa z 30,5 zł do 42,7 zł abonament telefoniczny oraz obniża o 8 proc. opłaty za połączenia międzymiastowe

- poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Spółka wprowadza też niższy abonament dla osób telefonujących sporadycznie. Abonament w tej taryfie wyniesie 28 zł, jednak w tym wypadku każde połączenie będzie dwukrotnie droższe.

Firma podała, że nowy pakiet taryfowy opłaca się osobom, które miesięcznie wykonują nie więcej niż np. 34 trzyminutowe rozmowy lokalne.

Od 1 maja TP SA obniża też - z 561,20 zł do 366 zł - opłaty za podłączenie telefonu. TP SA zapowiada także wprowadzenie systemu rabatowego dla abonentów wykorzystują ponad 2000 jednostek taryfikacyjnych miesięcznie.

TP SA poinformowała, że zmiany opłat za połączenia i abonament prowadzone są w ramach procesu równoważenia taryf, co oznacza stopniową likwidację dotowania opłat za połączenia lokalne i abonament wpływami z opłat za połączenia międzymiastowe i międzynarodowe. Równoważenie taryf TP SA musi zakończyć do początku 2003 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)