Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Odbicie na Wall Street. Wyniki biją prognozy

0
Podziel się:

Sprawdź, jak przebiegła poniedziałkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

Odbicie na Wall Street. Wyniki biją prognozy
(AP/FOTOLINK)

Spośród 466 firm należących do indeksu S&P500, które już opublikowały raporty w tym sezonie wyników, 76 proc. miało zyski powyżej oczekiwań, a 53 proc. raportowało przychody lepsze od prognoz.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,12 proc., do 16.511,86 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,38 proc. i wyniósł 1.885,08 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,86 proc., do 4.125,82 pkt. Indeks ten pociągnęły w górę przede wszystkim rosnące kursy akcji spółek internetowych. Zillow, Pandora, Yelp, Netflix i LinkedIn zyskiwały po ponad 3 proc.

Analitycy wskazują, że do odważniejszych zakupów akcji nie zachęcają słabe ostatnio dane makroekonomiczne.

_ - Mieliśmy trochę słabszych danych, które przykuły uwagę inwestorów. Wyceny w USA są wysokie, wiec żeby iść jeszcze wyżej potrzebny jest wzrost, a nie tylko wzrost zysków. Wyniki są lepsze od oczekiwań. Większy sceptycyzm jest wobec danych ekonomicznych _ - ocenił Joost van Leenders, strateg BNP Paribas Investment Partners w Amsterdamie.

_ - Widzieliśmy dużo zmienności, ale brakuje jakiegoś wyraźnego kierunku w ostatnich kilku miesiącach. Ta zmienności i brak zdecydowania rynku stały się już pewnego rodzaju normą _ - dodał Joe Bell, starszy strateg rynkowy z Schaeffer's Investment Research.

W jego opinii rynki nie osiągnęły jeszcze swoich szczytów.

_ - Takie szczyty generalnie charakteryzują się dużą porcją optymizmu i euforią, a tego póki co nie widać _ - powiedział Bell. Ze spółek zniżkowały akcje AT&T po informacji o kupnie platformy cyfrowej DirecTV za 48,5 mld USD.

Z kolei akcje Pfizer zyskiwały po tym, jak brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca odrzuciła ofertę przejęcia przez Pfizer opiewającą na 117 mld USD. Po słabszych od oczekiwań wynikach kwartalnych ostro zniżkowały akcje Campbell Soup. Dodatkowo spółka obniżyła swoje całoroczne prognozy.

Z obliczeń agencji Bloomberg wynika, że spośród 466 firm należących do indeksu S&P500, które już opublikowały raporty w tym sezonie wyników, 76 proc. miało zyski powyżej oczekiwań, a 53 proc. raportowało przychody lepsze od prognoz.

We wtorek swoje wyniki za pierwszy kwartał przedstawią m.in. Home Depot, Dick's Sporting Goods, Staples, TJX, w środę zrobią to Lowe's, Target, Hormel, PetSmart, Tiffany, American Eagle Outfitters, L Brands, NetApp, Williams-Sonoma, w czwartek. Best Buy, Dollar Tree, Hewlett-Packard, Gap, Marvel Tech, Ross Stores, Aeropostale, Gamestop, TiVo, a w piątek Foot Locker.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)