Notowania

aol
10.01.2012 09:58

Odwrócenie na rynku funduszy?

Grudniowe saldo wpłat i umorzeń do funduszy inwestycyjnych wyniosło około +500 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Grudniowe saldo wpłat i umorzeń do funduszy inwestycyjnych wyniosło około +500 mln zł, wynika z szacunków Analiz Online.

_ - Tak dobry rezultat nie byłby możliwy, gdyby nie wysokie tempo pozyskiwania środków do funduszy aktywów niepublicznych. W samym grudniu TFI pozyskały do tego typu rozwiązań +1,6 mld zł, a saldo wpłat w całym roku w tej części rynku wyniosło +3,6 mld zł. To głównie dzięki ofercie skierowanej do wąskiego grona klientów, TFI zamkną 2011 rok z bilansem przepływów w okolicach zera _ - czytamy w komentarzu analityków.

_ - Według wstępnych danych, fundusze oferowane szerokiemu gronu inwestorów po raz siódmy z rzędu odnotowały istotną przewagę umorzeń nad nowymi wpłatami. Tym razem odpływ środków może przekroczyć wartość -1,1 mld zł, a przewaga umorzeń w produktach detalicznych w całym 2011 roku wyniesie ok. -6,8 mld zł _ - czytamy dalej.

Analizy Online podały wcześniej, że w ciągu 12 miesięcy do końca listopada 2011 r. z funduszy wycofano środki o wartości -1,8 mld zł. Złożyły się na to zakupy i konwersje o wartości 86,6 mld zł oraz umorzenia i dyspozycje zamiany jednostek o wartości 88,3 mld zł.

Tagi: aol, fundusze, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz