Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opoczno
25.05.2005 12:04

Oferta Opoczna przesunięta o kilka dni

Oferta publiczna spółki Opoczno SA, jednego z największych w Polsce producentów płytek ceramicznych, która miała rozpocząć się 25 maja, odbędzie się w innym terminie, poinformowała w środę w nocy spółka./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Publiczna oferta akcji producenta płytek ceramicznych Opoczno SA została przesunięta o kilka dni z powodu Bożego Ciała i oferty Grupy Lotos. Spółka nie rezygnuje jednak ze sprzedaży akcji, a nowy harmonogram oferty i przedział cenowy będą znane na początku przyszłego tygodnia.

"Oferta Opoczna przesunie się tylko o kilka dni. Na początku następnego tygodnia przedstawimy nowy harmonogram oferty i opublikujemy przedział cenowy" - powiedział PAP w środę wiceprzewodniczący rady nadzorczej Opoczna Ryszard Wojtkowski.

We wtorek Opoczno zdecydowało o przesunięciu oferty publicznej akcji. Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, we wtorek miał być opublikowany przedział cenowy, a w środę miał się rozpocząć proces budowy księgi popytu.

Wojtkowski poinformował, że powodem przesunięcia oferty Opoczna jest święto Bożego Ciała oraz trwający proces book-buildingu Grupy Lotos.

"Podjęliśmy próbę budowy księgi popytu w okresie świątecznym, ale po rozmowach z bankierami amerykańskimi doszliśmy do wniosku, że to nie był dobry pomysł. Dlatego postanowiliśmy wszystko opóźnić o kilka dni" - powiedział Wojtkowski.

W ofercie publicznej akcje Opoczna sprzedawać będzie Credit Suisse First Boston Ceramic Partners, spółka będąca własnością funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Credit Suisse First Boston oraz przez Enterprise Investors. Posiada ona niemal 99 proc. kapitału zakładowego spółki.

Tagi: opoczno, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz