Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krosglass
12.11.2008 16:32

Około 150 osób straci pracę w Krosglassie

Producent włókna szklanego, firma Krosglass z Krosna (Podkarpackie), planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy zwolnienie około 150 osób, czyli niemal połowę załogi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Producent włókna szklanego, firma Krosglass z Krosna (Podkarpackie), planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy zwolnienie około 150 osób, czyli niemal połowę załogi.

Jak poinformował PAP w środę prezes zarządu spółki Paweł Lisowski, powodem zwolnień jest zła sytuacja na rynku i drastyczn spadek zamówień.

_ Zysk spółki spada, a koszty produkcji i pracy są ciągle takie same. Dlatego musieliśmy podjąć decyzję o zwolnieniu część pracowników, aby firma przetrwała ten ciężki czas. Mam nadzieję, że w przyszłości, kiedy znów będziemy mieć zamówienia, zaczniemy przyjmować do pracy _ - powiedział.

Z powodu kryzysu spółka zmodyfikuje swój plan inwestycyjny. Jak zaznaczył Lisowski, musi on być jak najszybciej wprowadzony w życie.

_ Planujemy wydać na niego ok. 11 mln zł _ - powiedział. Pierwotnie plan opiewał na około 65 mln zł

W czwartek ma odbyć się spotkanie zarządu z załogą firmy, która będzie poinformowana m.in. o zwolnieniach. Jak powiedział Lisowski, w najbliższych dniach będą prowadzone negocjacje ze związkami zawodowymi, podczas których ustalone będą zasady zwolnień. Pierwsze wypowiedzenia mają być wręczone w przyszłym miesiącu.

Spółka chciała w tym roku wejść na warszawską giełdę. Pierwotnie oferta publiczna miała być przeprowadzona w styczniu, ale przesunięto ją ze względu na trudną sytuację na giełdzie. Kolejne terminy oferty wyznaczono na maj. W końcu jednak spółka zrezygnowała z emisji akcji.

Z publicznej emisji akcji spółka chciała pozyskać około 40 mln zł.

Tagi: krosglass, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz