Notowania

kryzys w usa
06.10.2011 09:40

Okupacja Wall Steet. W USA chcą wyższych podatków dla bogatych

Kilka tysięcy ludzi protestowało pod nowojorskim ratuszem przeciw uprzywilejowanej pozycji banków, skutkom kryzysu gospodarczego i nierównościom społecznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shiny Things/CC/Flickr)

*Kilka tysięcy ludzi protestowało pod nowojorskim ratuszem przeciw uprzywilejowanej pozycji banków, skutkom kryzysu gospodarczego i nierównościom społecznym. *

Podobne protesty utrzymują się w USA już trzy tygodnie. Na razie brak oficjalnych danych, jednak zdaniem policjantów, demonstrowało około 5 -7 tysięcy osób. Do kilkudziesięciu działaczy z akcji Okupuj Wall Street (Occupy Wall Street) dołączyli się związkowcy, stowarzyszenia grup zawodowych, m.in. pielęgniarek i nauczycieli, a także lokalne organizacje, np. wspólnoty sąsiedzkie i związki lokatorów - pisze dpa.

Ich zdaniem banki cieszą się zbytnimi przywilejami i niewystarczająco angażują się w walkę ze skutkami kryzysu gospodarczego. Domagają się wyższych podatków dla korporacji i bogatych obywateli oraz zmian w oświacie i ochronie środowiska i reform, które poprawiłyby sytuację mniej zamożnych grup społecznych.

Demonstranci nieśli transparenty z napisami _ Opodatkujcie Wall Street _ czy _ Niech banki zapłacą _. Agencja dpa odnotowuje też kilkadziesiąt plakatów głoszących, że _ Socjalizm jest dobry dla wszystkich _ i _ Walczymy o socjalizm _.

Zobacz protesty w Nowym Jorku

Protesty przeciw bankom na Wall Street, chciwości wielkich korporacji i powiększaniu się nierówności społecznych, rozpoczęły się w Nowym Jorku w połowie września i wkrótce przeniosły się także do innych miast USA.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t157897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wall;street;znow;mocno;w;gore,132,0,928388.html) Wall Street ponownie mocno w górę Dobre dane makroekonomiczne z amerykańskiej gospodarki zachęciły inwestorów do kupowania akcji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t157897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hakerzy;groza;paralizem;wall;street;frankfurt;juz;zastraszony,64,0,928320.html) Grożą światowym giełdom. Jedną już... Grupa hakerów zapowiedziała atak na serwery Wall Street. Sprawą zajęła się FBI.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t78768.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lewicowe;protesty;rozlewaja;sie;po;usa,8,0,924936.html) Lewicowe protesty rozlewają się po USA Chodzi o zapoczątkowane w Nowym Jorku protesty przeciw bankom na Wall Street, chciwości wielkich korporacji i powiększaniu się nierówności społecznych.
Tagi: kryzys w usa, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz